Zāģmateriālu ražošanas jaudu palielināšanā “Setra” investēs ~4,7 milj. Ls

Viens no Zviedrijas lielākajiem kokapstrādes uzņēmumiem „Setra” nolēmis investēt 60 miljonus kronu (~4,7 milj. Ls) jaunas iekārtas iegādē kokzāģētavā „Skinnskatteberg”, kas ļaus palielināt līdzšinējo ražošanas jaudu rūpnīcā par 40% – līdz 350 000 kubikmetru zāģmateriālu dienā.

Uzņēmumam „Setra” Zviedrijā kopumā pieder 16 rūpnīcas (tostarp 10 zāģētavas), kur galvenokārt tiek ražoti  zāģmateriāli un ēvelētie kokmateriāli, un mazākos apjomos – arī līmētie koka konstrukciju materiāli.

Saskaņā ar uzņēmuma finanšu pārskata ziņojumā sniegto informāciju, 2010.gada 4.ceturksnī „Setra” pārdošanas apjomi, salīdzinot ar analogo periodu gadu iepriekš, pieauga par 10% un bija 1,15 miljardi kronu (~90,5 milj. Ls). Pretēji 2009.gada beigās gūtajai peļņai, pērn pēc nodokļu nomaksas uzņēmuma zaudējumi sasniedza 64 miljonus kronu (~5 milj. Ls), kas galvenokārt skaidrojams ar tirgus cenu pazemināšanos, pieprasījuma kritumu svarīgos eksporta tirgos sezonālā faktora dēļ un izejvielu sadārdzināšanos, taču kopumā 2010.gads tika noslēgts ar peļņu – 67 miljonu kronu apjomā, bet pārdošanas apjomi uzrādīja pieaugumu par 12%, sastādot 4,64 miljardus kronu (~365,2 milj. Ls).

Aptuveni 42% saražotās produkcijas uzņēmums pērn realizējis vietējā – Zviedrijas tirgū, tomēr arvien svarīgāks kļūst Ziemeļāfrikas un Tuvo Austrumu reģiona tirgus, kur eksportēti gandrīz 20% kokmateriālu.

 

Lasīt vairāk:http://www.setragroup.com/en-gb/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *