Latvijā sācies sulu tecināšanas laiks: kā pareizi to izmantot?

Latvijā ir sācies bērzu sulu tecināšanas laiks. Tā kā vairums steigs šīs dabas veltes lietderīgi izmantot veselības stiprināšanā, nenāktu par ļaunu lieki atgādināt, kā izvēlēties īsto sulu koku un kā pareizi, nekaitējot kokam, iegūt šo dabas enerģijas dzērienu?

Sulas var iegūt gan no bērziem, gan no kļavām. Garšas ziņā kļavu sulas ir saldākas par bērzu sulām, jo vairāk satur cukurus. Savukārt, bērzu sulas iegūst saldākas, urbjot bērzā, kas aug sausā vietā, piemēram, kalna galā.

Lielākā vērtība šīm sulām ir uzreiz pēc to iztecināšanas. Pirmajās 3 – 4 stundās sulas satur bioloģiski aktīvo ūdeni, kurā molekulas nav izkliedētas, bet gan sakārtojušās kopās, ko dēvē par šķidrajiem kristāliem. Ja šķidrums cilvēka organismā nonāk šādā formā, tas daudz vieglāk iesaistās visos vielmaiņas procesos un tiek izmantots ievērojami efektīvāk nekā parasti.

Bērzu un kļavu sulas satur daudz dabisko cukuru un mikroelementu, ko organisms viegli asimilē, tāpēc tām ir spēcinoša iedarbība. Sulu tecināšanu var iesākt jau aprīļa mēnesī un pat agrāk, ja zeme jau izkususi un temperatūra paaugstinājusies virs nulles.

Pēc sulu tecināšanas beigām ļoti svarīgi ir atcerēties ieurbto caurumu aizdarīt tā, lai kokam netiktu nodarīts pāri, taču, ja urbums ticis veikts pareizi, ir iztīrīts no skaidām un tajā nevar sakrāties ūdens, koks ātri vien pats tiek ar problēmu galā.

 

Lasīt vairāk: www.mammadaba.lv

www.irlaiks.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *