Polijā nākamgad ekspluatācijā tiks laista 250 milj. eiro vērta biomasas elektrostacija

Biomasas īpatsvara palielināšana enerģijas ražošanā ir viens no veicamajiem pasākumiem Eiropas uzstādītā mērķa sasniegšanai – līdz 2020.gadam panākt, ka 20% no kopējā patērētās enerģijas daudzuma tiek iegūts no atjaunojamiem energoresursiem. Tāpat kā citās valstīs, arī Polijā sākta intensīvāka darbība nosprausto mērķu sasniegšanai – 2010.gada pirmajā pusē Polijas enerģētikas kompānija “GDF Suez Energia Polska” ar būvfirmu “Foster Wheeler” parakstīja vienošanos par biomasas stacijas būvniecību ogļu elektrostacijas „Połaniec” teritorijā, Polijas dienvidos.

Projektā ieguldīto investīciju apjoms ir 1 miljards Polijas zlotu jeb aptuveni 250 miljoni eiro.

Līdz ar jaunās spēkstacijas izbūvi, ko plānots laist ekspluatācijā 2012.gada vidū, oglekļa emisiju daudzums tiks samazināts par 1,2 miljoniem tonnu gadā, bet saražojamais elektroenerģijas daudzums – 190 MW – spēs segt aptuveni 400 000 mājsaimniecību energopatēriņu.

Enerģijas ražošanā tiks izmantotas tikai koksnes un lauksaimniecības atlieku granulas, tādējādi kompānijas “GDF Suez Energia Polska” kopējais ikgadēji patērējamais biomasas daudzums enerģijas ražošanā palielināsies līdz aptuveni 900 000 tonnu (šobrīd – 600 000 tonnu biomasas).

Šobrīd lielākā spēkstacija, kur enerģijas ražošanā 100% tiek izmantota tikai biomasa, ir “Kaukaan Voima Oy” koģenerācijas stacija Somijā. Šīs stacijas elektroenerģijas ražošanas jauda ir 125 MW gadā. Mazliet mazākas jaudas (85 MW) biomasas koģenerācijas stacija ir „Igelsta CHP”, kas pieder Zviedrijas uzņēmumam „Söderenergi AB”.

 

Lasīt vairāk: www.fwc.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *