Latvijā ir vairāk kā 20 putnu vērošanas vietas ar lielu sugu daudzveidību

Putnu vērošana ir viens no dabas tūrisma veidiem, kas var izvērsties par aizraujošu brīvā laika pavadīšanas iespēju, ja vien līdzi ir tālskatis un putnu noteicējs. Lielākā daļa labāko vērošanas vietu atrodas Kurzemes jūrmalā un Rīgas līča piekrastē, kam pāri iet tradicionālie putnu migrācijas ceļi. Tur mēdz atpūsties arī Latvijā retu sugu caurceļotāji. Valsts austrumdaļā lielu sugu daudzveidību var novērot pie Lubāna ezera, Ziemeļvidzemē – Sedas tīrelī, Zemgalē – Sātiņos pie Saldus.

Labs palīgs dabas tūristiem ir putnu vērošanas torņi. Ķemeru nacionālā parka ornitologs Jānis Ķuze par vienu no labākajiem uzskata 2009.gadā pie Kaņiera ezera uzcelto putnu vērošanas torni, īpaši izceļot tā stabilitāti.

Šobrīd Latvijā reģistrētas 345 putnu sugas, bet to skaitam ir tendence augt, jo caurceļojot pie mums iegriežas ne viena vien agrāk neredzēta suga, un J. Ķuze prognozē, ka pēc 20 gadiem pie mums pamanīto sugu skaits tuvosies jau četriem simtiem. Sugu skaitu papildina arī pavisam negaidīti viesi, piemēram, pirms pāris gadiem ornitologiem piesnigušajā Akmeņraga liedagā laimējies sastapt Āzijas tuksneša ķauķi.

 

Lasīt vairāk:“Latvijas Avīze” (31.03.2011)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *