Somijā no privātīpašniekiem martā iepirktās koksnes apjoms pieauga par 25%

Marta mēnesī Somijas kokrūpnieki no privāto mežu īpašniekiem kopumā iepirkuši 1 milj.m3 koksnes uz celma, kas ir par 200,0 tūkst.m3 jeb 25% vairāk nekā iepriekšējā mēnesī, liecina Somijas Kokrūpniecības federācijas interneta mājaslapā publicētā informācija. Savukārt pirmo trīs mēnešu laikā iepirktais apjoms – 2,8 milj.m3 – salīdzinājumā ar 2010.gada janvārī – martā iepirkto apjomu ir samazinājies par 20%. Tai skaitā papīrmalkas iepirkums – 1,7 milj.m3 – samazinājies par 17%.

Augšupejoša zāģbaļķu cenu tendence martā turpinājās. Pēc tam, kad februārī zāģbaļķu cenas kopš gada sākuma pieauga par 2 – 3%, martā vidējā skujkoku zāģbaļķu cena pieauga vēl par 2%, bet bērza zāģbaļķu cena – par 3%, tādējādi priedes zāģbaļķu vidējā iepirkuma cena martā sasniedza 53 EUR/m3, egles zāģbaļķu cena – 54 EUR/m3 un bērza zāģbaļķu cena – 44 EUR/m3. Savukārt papīrmalkas cenas kopumā saglabājās nemainīgas.

Pieprasījums pēc koksnes patlaban Somijā ir labs. Īpaši pieaugusi interese par cirsmām, ko varētu izstrādāt vasaras mēnešos. Tāpat papildus nepieciešamie koksnes resursi tiek iepirkti arī ārējā tirgū, īpaši bērza papīrmalka, tā kā vietējais tirgus nespēj segt pieaugošo Somijas papīra ražotāju pieprasījumu.

Ņemot vērā pašreizējo situāciju Japānā, kuras tirgus daļa veido vairāk nekā 10% no visa Somijas zāģmateriālu eksporta, prognozēts, ka līdz ar lielāku pieprasījumu pēc kokmateriāliem un attiecīgi arī lielākām zāģmateriālu piegādēm uz šo tirgu, Somijā pieprasījums pēc koksnes resursiem turpinās pieaugt.

 

Avots:www.forestindustries.fi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *