Krievijas ziemeļrietumos egles zāģbaļķu deficīta dēļ zāģētavas samazina ražošanu

Krievijas ziemeļrietumos šogad zāģbaļķu piedāvājums tirgū samazinājies ātrāk nekā iepriekšējos gados, tāpēc zāģmateriālu ražotāji spiesti turpināt samazināt pārstrādes jaudas. Arī uzņēmumu noliktavās koksnes resursu uzkrājumi, kas citkārt saglabājušies līdz aprīlim, šogad izsīkuši krietni ātrāk, tāpēc šai Krievijas reģionā konkurence apaļkoku tirgū šobrīd ir sīva. Tāpat problemātiska ir koksnes resursu iegāde kravas vagonu trūkuma dēļ. Daudzi uzņēmumi priedes zāģmateriālu ražošanas apjomus samazinājuši, jo kopš šā gada sākuma pasliktinājušās šo sortimentu pārdošanas iespējas, īpaši Ziemeļāfrikas reģiona un Tuvo Austrumu tirgū, tāpēc priedes zāģbaļķu piedāvājums ir pietiekams. Savukārt egles zāģmateriālu ražošanas apjomi, atbilstoši lielākam pieprasījumam noieta tirgos, ir pieauguši, tāpēc, attiecīgi, arī konkurence par egles zāģbaļķu iegādi tirgū ir liela.

Tirgus dalībnieki paredz, ka turpmākajās pāris nedēļās situācija saglabāsies nemainīga un apaļkoku piedāvājums tirgū nepalielināsies, tāpēc vairākas kokzāģētavas būs spiestas arī turpmāk kādu laiku strādāt ar samazinātām jaudām. Situācija, sagaidāms, varētu sākt uzlaboties jūnijā (Arhangeļskas apgabalā – maija beigās).

Skujkoku zāģbaļķu cenas Krievijas ziemeļrietumos martā bija samērā stabilas, 2010.gada pēdējā ceturkšņa līmenī. Zīmīgi, ka ziemas sezonā šai Krievijas reģionā zāģbaļķu cenas nepazeminājās, kā tika gaidīts. Zāģētavas joprojām egles zāģbaļķus iegādājas par aptuveni 2 200 RUB/m3 (~38.28 LVL/m3), bet priedes zāģbaļķus – par 2 400 RUB/m3 (~41.76 LVL/m3).

 

Avots: EUWID Wood Products and Panels (No.12)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *