Izglītojoši informatīvs pasākums par mežā notiekošajiem procesiem – Meža ABC

Gadskārtējo Meža dienu devīze šogad ir Starptautiskā meža gada devīze – „Mežs cilvēkiem”.  Viens no Meža dienu 2011 ietvaros paredzētajiem pasākumiem ir Meža ABC.

Tā kā sabiedrībai ir dažāda izpratne par dabu un procesiem mežā, pasākumi, kuros iespējams satikties ar meža nozares darbiniekiem un kuros var rast atbildes uz interesējošiem jautājumiem un dzirdēt tās tieši no nozares profesionāļiem, ir ļoti nepieciešami. Tāpat kā iepriekšējos gados, Meža ABC ir domāts skolēniem, meža īpašniekiem, ģimenēm un visiem, visiem interesentiem:

  • 13.maija pasākums skolēniem – iepazīstināt, ieinteresēt un izglītot skolēnus no Kuldīgas, Skrundas, Alsungas, Saldus, Aizputes, Liepājas, Ventspils, Talsu, Tukuma un citiem novadiem par meža audzēšanas ciklu un procesiem mežā. Savu dalību pasākumā pieteikuši vairāk kā 1200 skolēni;
  • 14.maija pasākums meža īpašniekiem, ģimenēm, visai sabiedrībai – rosināt meža īpašniekus uz dažādām meža apsaimniekošanas aktivitātēm, sniegt pozitīvu piemēru meža apsaimniekošanā, ģimenēm piedāvāt aktīvu atpūtu mežā.

Apmeklējot 20 meža pieturas, piemēram, Sēklas un stādi, Meža stādīšana, Meža aizsardzība, Medības, Putni, Alnīša namiņš, Jauna māja pūcei u.c., skolēni, meža īpašnieki ar ģimenēm un citi apmeklētāji caur aktīvu darbību, atbildot uz jautājumiem un pildot praktiskus uzdevumus, iepazīsies ar visu meža audzēšanas ciklu.

Pasākumu Meža ABC organizē meža īpašnieku biedrība „Meža konsultants” sadarbībā ar SIA „Vika wood”, SIA „Metsaliitto Latvia”, Valsts meža dienesta Dienvidkurzemes un Ziemeļkurzemes virsmežniecībām, vairāk kā 40 uzņēmumiem un organizācijām.

Pasākuma norises vieta – Kuldīgas novads, Padures pagasts, „Struņķukrogs” Kuldīgas – Ventspils šosejas malā (12 km no Kuldīgas).

 

Avots:www.vmd.gov.lv

Lasīt vairāk: www.intrac.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *