Kokapstrāde atzīta par perspektīvu Latvijas un Īrijas sadarbības nozari

Šā gada 21.aprīlī, ekonomikas ministrs Artis Kampars tikās ar Īrijas vēstnieku Latvijā Aidanu Kirvanu (Aidan Kirwan), kurš pie ministra bija ieradies iepazīšanās vizītē. Tikšanās laikā puses pārrunāja Latvijas un Īrijas ekonomiskās sadarbības aktuālos jautājumus un iespējamos virzienus sadarbības paplašināšanai.

Sarunās puses atzina, ka saskata plašas iespējas ekonomiskā dialoga padziļināšanai, it īpaši tādās jomās kā kokapstrāde, tūrisms, transports un loģistika u.c. Latvijā tradicionāli labi attīstītajās nozarēs.

Ekonomikas ministrs uzsvēra, ka globālā līmenī Latvija un Īrija ir nevis konkurenti, bet partneri, un aicināja Īrijas uzņēmējus, kuri vēlas apgūt, piemēram, Krievijas tirgus, izmantot iespējas, kas izriet no Latvijas ģeogrāfiskā novietojuma. Savukārt, Īrija varētu palīdzēt Latvijas uzņēmējiem apgūt Lielbritānijas tirgu.

2010.gadā Latvijas ārējās tirdzniecības apjoms ar Īriju sasniedza 99,9 milj. eiro, kas ierindoja Īriju 26.vietā Latvijas ārējās tirdzniecības partneru vidū. Starp galvenajām eksporta preču grupām uz Īriju 2010.gadā bija arī koksne un tās izstrādājumi. Piemēram, apaļkoki uz Īriju no Latvijas pērn tika eksportēti 249,1 tūkst. latu vērtībā; saplāksnis – 300,6 tūkst. latu vērtībā, bet zāģmateriāli – 3,63 milj. latu vērtībā. Savukārt uz Lielbritāniju koksne un tās izstrādājumi no Latvijas 2010.gadā kopumā eksportēti 117,02 milj. latu vērtībā.

 

Avots:www.em.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *