Pieprasījums pēc skujkoku zāģmateriāliem pasaules tirgū šogad turpina pieaugt

Pieprasījumā pēc skujkoku zāģmateriāliem pasaules tirgū pieaugoša tendence turpinājās arī šā gada 1.ceturksnī, kopējam zāģmateriālu patēriņam, salīdzinājumā ar 2010.gada sākumu, pieaugot par 20%, ziņo Wood Resource Quarterly. Tas attiecīgi veicinājis arī tālāku vidējo zāģmateriālu cenu līmeņa paaugstināšanos gan ASV, gan Japānā, Ķīnā un Eiropā.

Pēc tam, kad 2009.gadā pieprasījums pēc skujkoku zāģmateriāliem pasaules tirgū nokritās līdz pēdējo gandrīz 50 gadu laikā zemākajai atzīmei, 2010.gadā kopējais pieprasījums uzrādīja pieaugumu par 18% un zāģmateriālu cenas Ziemeļamerikā, Āzijā un Eiropā paaugstinājās līdz pēdējo 10 mēnešu laikā augstākajai atzīmei. Turklāt tieši Ķīna ir tā valsts, kuras nepārtraukti pieaugošais pieprasījums veicinājis šādas tendences aktualizēšanos. Tā kā vietējie zāģmateriālu ražotāji savā piedāvājumā krietni atpaliek no pieaugošā pieprasījuma, pēdējo piecu gadu laikā Ķīnā būtiski palielinājies skujkoku zāģmateriālu imports – no aptuveni 2 miljoniem kubikmetru 2006.gadā līdz 9,4 miljoniem kubikmetru 2010.gadā. Un 2011.gada pirmajos divos mēnešos importa apjomi turpināja palielināties, pārsniedzot 2010.gada sākumā Ķīnā ievesto skujkoku zāģmateriālu apjomu par 32%.

Tāpat pieprasījums pieaudzis arī citur pasaulē, piemēram, lielākais skujkoku zāģmateriālu importētājs pasaules tirgū – ASV – 2010.gadā valstī ieveda par 7% vairāk zāģmateriālu (~22,2 milj.m3) nekā 2009.gadā, bet Japāna, kas ir trešais lielākais skujkoku zāģmateriālu importētājs pasaules tirgū, pērn palielinājusi šīs produkcijas ievedumu valstī par gandrīz 15%.

 

Lasīt vairāk: http://www.dealwood.com/incl2/WRU20110422.php

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *