Gandrīz visā Eiropā aizsargājamo dzīvnieku – bebru skaits Latvijā turpina pieaugt

Valsts meža dienesta medību daļas vadītājs Jānis Ozoliņš uzskata, ka apkopotie bebru statistikas dati neatbilst patiesajam stāvoklim. Kopš 2006.gada, kad tika uzskaitīti 73 502 bebru, to skaits pēc trīs gadiem jau bija pieaudzis par gandrīz 9 tūkstošiem. Tagad to esot vēl vairāk.

Kad bebriem bija limitētā medījamā dzīvnieka statuss (pēdējās divās sezonās tā vairs nav), uzskaite rādīja, ka tiek norakstīta tikai nepilna puse licenču. Medniekiem bebrs dažādu apstākļu dēļ vairs nav iekārojams objekts, un tas ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc to populācija turpina pieaugt.

Speciālists iesaka netraucēt tās apmetnes, kas nerada zaudējumus, jo medīšana vistiešākā veidā izsauc pastiprinātu bebru vairošanos. Tādēļ jāmedī galvenokārt rudenī, jo daba bebru populāciju ir labāk sagatavojusi tieši pavasara mirstībai. Pavasarī ciestie zaudējumi ātrāk atjaunojas, jo reizē notiek brīvo teritoriju aizpildīšana un nākamajā gadā vairojošos dzīvnieku izplatīšanās.

Nedaudz citādi uzskati ir praktiķiem. Biedrības mednieku kluba “Tīreļi” vadītājs Nikolajs Antipenko iesaka bebrus medīt visas sezonas garumā, jo tie grāvjus “aizmūrē” un mežus applūdina ne tikai rudenī, un pietiek ar pāris mēnešiem, lai ūdenī stāvoši, īpaši skuju koki, neatgriezeniski ietu bojā.

Gandrīz visā Eiropā bebri ir viena no aizsargājamām dzīvnieku sugām. Tos medī tikai Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Somijā, tomēr, ja netiks veikta precīza to uzskaite un medību atļauju aizpildīšana, sevišķi no individuālo mednieku puses, var pienākt brīdis, kad ES aizliegs šo interesanto un veselīgo atpūtas veidu arī pie mums.

 

Avots:“Latvijas Avīze” (5.05.2011)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *