MKPC aicina meža īpašniekus piedalīties Meža demonstrējumu programmā

Meža konsultāciju pakalpojumu centrs (MKPC) uzsāk īstenot Valsts Lauku tīkla pasākuma “Demonstrējumi saimniecībās un mežos un Lauku dienas” meža sadaļu.

Tā mērķis ir popularizēt labas meža apsaimniekošanas prakses piemērus (par ES atbalsta pasākumu un citām ar ES pasākumu realizāciju saistītām aktuālām tēmām), veicinot meža īpašnieku savstarpējo pieredzes apmaiņu. Demonstrējumu objekti tiek izvēlēti tā, lai tie raksturotu šobrīd aktuālus meža apsaimniekošanas jautājumus, dažādas pieejas, labos piemērus un būtu pieejami iespējami vienmērīgāk visas valsts teritorijā. Mežu demonstrējumu programmā tiks apzināti praktisko demonstrējumu objekti privāto meža īpašnieku mežos, iedalot tos tēmās un izstrādājot karti ar to atrašanās vietām un aprakstu. Aktivitātes ietveros netiek veidoti jauni objekti, bet apzināti jau eksistējoši objekti, par kuriem meža īpašnieks piekrīt dalīties pieredzē un neiebilst objektu apmeklēšanai dabā citām personām. Lai atspoguļotu demonstrējumā iegūtos rezultātus vai arī lai sniegtu vizuālo novērtējumu demonstrējamam objektam, tiek organizētas lauku dienas, kas ir viens no informācijas apmaiņas veidiem starp lauksaimnieku (mežsaimnieku), konsultantu un zinātnieku.

Demonstrējumu objektu saraksts ar kontaktinformāciju būs publiski pieejams gan meža īpašniekiem, gan citiem interesentiem. Viņi, izvēlējušies interesējošās tēmas, attiecīgi pēc savas dzīvesvietas varēs apmeklēt objektus un dalīties pieredzē.

 

Lasīt vairāk:www.mkpc.llkc.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *