Libērija apņēmusies nodrošināt uz ES eksportēto kokmateriālu likumīgu izcelsmi

No 2014. gada sākuma visiem koksnes izstrādājumu sūtījumiem no Libērijas uz Eiropas Savienību (ES) būs nepieciešama licence, kas apliecina to likumīgo izcelsmi. ES un Libērija 2011.gada 9. maijā šajā nolūkā parakstīja brīvprātīgu partnerattiecību nolīgumu (BPN), kas attiecas uz vairāk nekā pusi atlikušo tropu mežu Rietumāfrikā.

Šis nolīgums, kas noslēgts Monrovijā, ir pamatā Libērijā notiekošajām mežsaimniecības reformām, ko virza valdības apņemšanās īstenot labu pārvaldību un nodrošināt, lai dabas resursi veicinātu ilgtspējīgu attīstību. Nolīgums arī dod patērētājiem Eiropā pārliecību, ka no Libērijas importētie koksnes izstrādājumi, tostarp mēbeles un biodegvielai izmantotās kokskaidas, ir likumīgas izcelsmes. Nolīgums izriet no stingras savstarpējas apņemšanās izskaust nelegālu mežizstrādi un ieviest lielāku pārredzamību koksnes tirdzniecībā.

Saskaņā ar nolīgumu Libērija plāno izveidot valsts sistēmu, lai nodrošinātu atbilstību tiesību aktiem koksnes ražošanas jomā, aptverot visus koksnes izstrādājumus, kas ir paredzēti ES, kā arī tos, kurus pārdod iekšzemes tirgū un tirgos ārpus ES. Tajā pašā laikā ES garantēs visiem Libērijas koksnes izstrādājumiem neierobežotu piekļuvi savam tirgum. Šādas stingrākas kontroles sistēmas palīdzēs Libērijai arī apturēt mežu nelikumīgu izciršanu un vides degradāciju, kas veicina klimata pārmaiņas.

 

Koksnes eksports kādreiz veidoja vairāk nekā 20% no Libērijas iekšzemes kopprodukta (IKP), un ES valstis bija Libērijas koksnes galvenais galamērķis, veidojot vairāk nekā pusi no eksporta apjoma 2003.gadā.

 

Lasīt vairāk: www.europa.eu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *