Vācijā 2011.gada 1.ceturksnī saražots rekordliels koksnes granulu apjoms

Palielinoties tirgū pieejamajam koksnes resursu apjomam, Vācijā šā gada pirmajos trīs mēnešos kopumā tika saražots arī lielākais koksnes granulu apjoms nekā jebkad agrāk šai laika periodā – 430 195 tonnu, kas ir par 120,6 tūkst. tonnu jeb 39% vairāk nekā 2010.gada analogajā laika periodā un par 33% vairāk nekā 2008.gada 1.ceturksnī, liecina Vācijas Koka granulu ražotāju asociācijas (DEPVDeutschen Energieholz- und Pellet-Verband) dati.

Turklāt aptuveni 90% no saražotā apjoma veidoja augstas kvalitātes granulas, kas paredzētas patēriņam mazajās un vidēja izmēra apkures sistēmās.

2010.gadā kopumā saražojot 1,75 miljonus tonnu koksnes granulu, Vācija kļuvusi par vadošo granulu ražotāju Eiropā un par otru lielāko granulu ražotāju pasaulē (uzreiz pēc ASV). Un šogad, saskaņā ar DEPV prognozēm, Vācijā tiks saražots vēl vairāk granulu — ap 1,80 miljoniem tonnu. Arī vietējā tirgus patēriņš, līdzīgi kā ražošanas apjomi, šogad, sagaidāms, turpinās palielināties (par ~17%), sasniedzot 1,4 miljonus tonnu.

Tāpat kā iepriekšējos gados, arī šogad 85% granulu tika saražots no koksnes atlikumiem, kas radušies kokzāģētavās kā blakusprodukti.

 

Avots:www.depv.de

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *