ASV ekspluatācijā laista lielākā koksnes granulu ražotne Ziemeļamerikā

„RWE Innogy” šonedēļ oficiāli atklājusi koksnes granulu ražotni Džordžijas štatā, ASV, kur saražotās produkcijas pirmo kravu uz Eiropu plānots nosūtīta jau šai vasarā.

Jaunajā rūpnīcā saražotās granulas pamatā tiks eksportētas uz Vācijas energokompānijai „RWE” piederošajām termoelektrostacijām Nīderlandē, tādējādi kāpinot tajās izmantotā biokurināmā īpatsvaru no 30% līdz 50%, bet tuvāko dažu gadu laikā – līdz 80%. Plānots, ka ar biokurināmo aizstājot ogles, šajās spēkstacijās kopējais CO2 emisiju daudzums gadā samazināsies par vienu miljonu tonnu.

Turklāt pieprasījums pēc biomasas Eiropā turpina strauji palielināties, un jau šobrīd ir skaidrs, ka ar Eiropā pieejamajiem resursiem nepietiks, lai tiktu segts koksnes biomasas patēriņš. Savukārt ASV, galvenokārt valsts dienvidu štatos, situācija būtiski atšķiras. Piemēram, Džordžijas štatā, uzreiz pēc Oregonas štata, ir vislielākās mežu platības ASV – 10 miljoni hektāru. Aptuveni 27% no šīm platībām klāj priežu plantāciju meži, kur koksnes krāja nepārtraukti pieaugusi jau kopš 1950.gada. Turklāt ASV dienvidu reģionos, valdošā subtropu klimata ietekmē, koki aug krietni ātrāk nekā, piemēram, Skandināvijā vai Krievijā. Bez tam, pēdējo 10 – 15 gadu laikā celulozes un papīra ražošanas jaudas šai ASV štatā samazinājušās par 25%.

Jaunās granulu rūpnīcas būvniecība Veikrosā (pilsēta Džordžijas štata dienvidos) tika uzsākta 2010.gada martā. Projekta īstenošanā kopumā tika investēti aptuveni 120 miljoni eiro. Ražošanas jauda jaunajā granulu rūpnīcā – 750 000 tonnu gadā, tādējādi tā ir vislielākā šāda veida ražotne Ziemeļamerikā.

 

Lasīt vairāk:www.rwe.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *