Nedēļas nogalē notiks putnu vērošanas sacensības “CEMEX Torņu cīņas”

Šajā nedēļas nogalē, 21. un 22. maijā mūsu valstī septiņos torņos kāps pieredzējušu putnu vērotāju komandas, lai diennakti ilgās sacensībās reģistrētu iespējami lielāku putnu sugu skaitu. “CEMEX Torņu cīņu” laikā putnu vērošanas torņus apmeklēt un saņemt speciālistu atbildes uz jautājumiem aicināti visi interesenti. Šādas sacensības Latvijā tiek rīkotas astoto reizi un ir populāras arī daudzviet citur pasaulē.

“Latvijā pēdējos gados putnu vērošana tapusi iecienīta kā iespēja atpūsties dabā un iepazīt Latvijas dabas vērtības. “CEMEX Torņu cīņās” piedalās dažādu profesiju cilvēki, kam šī aizraušanās ir kļuvusi par nozīmīgu ikdienas dzīves sastāvdaļu, un sacensību laikā tie var pierādīt savu meistarību Latvijā sastopamo putnu sugu noteikšanā pēc izskata un balss,” norāda sacensību rīkotājs Jānis Ķuze.

Putnu vērošanas sacensības notiks tornī Kuivižos (Salacgrīvas novads), divos torņos pie Lubāna ezera (Madonas novads), tornī pie Papes ezera (Rucavas novads), tornī Dunduru pļavās (Tukuma novads), tornī pie Kaņiera ezera (Engures novads) un tornī Dvietes dabas parkā (Ilūkstes novads).

Par sacensību uzvarētājiem tiks atzīta komanda, kas spēs uzlabot līdzšinējo torņa rekordu – tornī novēroto putnu sugu skaitu. Atzinību gūs arī interesantākā putnu novērojuma reģistrētāji un draudzīgākā komanda, kas tornī uzņems visvairāk apmeklētāju. Šīs komandas saņems vērtīgas grāmatas par putniem un to noteikšanu.

 

Lasīt vairāk:http://www.lob.lv/lv/aktualitates.php?id=349

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *