Privātie mežu īpašnieki intensīvāk cērt mežus galvenokārt kredītsaistību dzēšanai

Krīzes laikā, kad cenas koksnei ļoti strauji samazinājās, privātie mežu īpašnieki arī ļoti strauji samazināja ciršanas apmērus. „Ja 2007.gadā privātajos mežos tika izcirsti 5,43 miljoni kubikmetru, tad 2008.gadā – 3,42 miljoni, bet 2009.gadā – vairs tikai trīs miljoni kubikmetru koksnes. Taču 2010.gadā privātie īpašnieki ir atsākuši meža ciršanu, un pērn tika nocirsti jau 5,35 miljoni kubikmetru koksnes. Ja visās cirtēs kopā valstī pēdējos desmit gados vidēji gadā izcirsti 10,8 miljoni kubikmetru koksnes, tad salīdzinoši 2008.gadā no šā apmēra bija izcirsti 83%, 2009.gadā – 99,4%, bet pērn – jau 120,2%,” intervijā portālam „Baltic Business Service” skaidrojis Valsts meža dienesta (VMD) ģenerāldirektors Jānis Kinna.

Uz jautājumu, vai privāto īpašnieku aktivizēšanās meža ciršanā nozīmē, ka krīze jau pāri un cenas ir kļuvušas ļoti pievilcīgas, J.Kinna atzina, ka tā gan nav: „Tas drīzāk parāda to, ka ļoti daudzi ir spiesti cirst, jo viņiem jāmaksā kredīti. Lai gan arī, protams, cenām kopš 2010.gada sākuma ir tendence kāpt. Visi šie apstākļi 2010.gadā, salīdzinot ar 2009.gadu, aktivitāti ir gandrīz dubultojuši.”

Viņš gan uzsvēra, ka VMD neapkopo informāciju par iemesliem privāto mežu ciršanai, taču privātie ir pieprasījuši vairāk ciršanas atļauju. Šeit gan jāpiebilst, ka šogad ir mainījusies kārtība un ciršanas apliecinājuma darbības laiks tagad ir trīs gadi, tāpēc, lai arī patlaban izsniegto ciršanas apliecinājumu skaits ir lielāks nekā pērn, tas nenozīmē, ka tieši šogad viss tiks nocirsts.

 

Lasīt vairāk:www.financenet.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *