Ar biznesa inkubatora atbalstu Latvijā tapis jauns uzņēmums “Koknese Wood House”

Ne sarežģītā ekonomiskā situācija valstī, ne neziņa par valsts nākotni nenobaidīja Daini Vingri, lai pirms gada spertu pārliecinošus soļus biznesa vidē – viņš izveidoja uzņēmumu SIA „Koknese Wood House”, kas jau šobrīd vērš skatu arī uz ārvalstu tirgu. „Ja cilvēks ko ļoti grib un mērķtiecīgi uz savas ieceres realizēšanu virzās, tad viņam tas noteikti izdosies,” optimistiski saka jaunā uzņēmuma priekšsēdētājs D. Vingris.

SIA „Koknese Wood House” Aizkraukles biznesa inkubatora paspārnē tika nodibināts 2010.gada 26.aprīlī. Jaunais uzņēmējs stāsta, ka principā tika izmantotas visas Eiropas Savienības sniegtās iespējas, kas paredzētas uzņēmējdarbības sākšanai. Un lai arī dažādu projektu rakstīšana tiešām prasījusi daudz laika un pacietības, rezultāts ir tā vērts, tāpēc netiek piekrists līdzcilvēku skepsei, ka projektu rakstīšana ir lieka laika tērēšana, jo noteicošais atbalsta saņemšanai, ir spēja pārliecināt, ka ideja ir dzīvotspējīga, uzsver D. Vingris.

Šobrīd uzņēmuma produktu klāstā ir dažādas koka ēkas – pirtiņas, lapenes, dzīvojamās mājiņas, vasarnīcas. Tiek domāts par dažādu koka māju izveidi, kas būtu ērtas un viegli pieejamas cilvēkiem ar kustību traucējumiem. „Lai arī ir krīzes periods, interese par mūsu piedāvājumu ir,” stāsta D. Vingris. Šobrīd norit darbs pie produktu sertificēšanas, lai tā atbilstu visām Eiropas Savienības prasībām un varētu sekmīgi startēt eksporta tirgū. „Pasaulē par šādām precēm ir interese. Biznesa inkubatora speciālisti palīdz veidot sakarus ar potenciālajiem ārvalstu pircējiem, sadarbības partneriem.” Tāpat dažādas organizācijas, iestādes rīko pasākumus vai izsludina pieteikšanos kādai izstādei, tāpēc esot allaž jātur acis un ausis vaļā. Palēnām top arī SIA „Koknese Wood House” mājaslapa. „Manuprāt, uz firmu, kurai nav mājaslapas, raugās ar tādu nelielu neticību. Tā kā mājaslapas izveidi finansē Eiropas Savienība, tā top nedaudz gausāk, bet ar to jārēķinās – visur, kur ir iesaistīta Eiropas nauda, procesi norit nedaudz lēnāk, kā varbūt gribētos, jo projektu izskatīšana un apstiprināšana prasa laiku,” paskaidro D. Vingris.

 

Avots:www.zinas.nra.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *