Koksnes un koka izstrādājumu ražošanā cenas gada laikā pieaugušas par 8,4%

Šā gada aprīlī, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, kopējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 2,3%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Tai skaitā vietējā tirgū realizētajai produkcijai ražotāju cenas pieauga par 4,2%, bet eksportētajai produkcijai – samazinājās par 0,3%. Koksnes un koka izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā  cenas aprīlī pieauga par 1,4%: vietējā tirgū realizēto kokmateriālu vidējās cenas pieauga par 3,8%, bet eksportētajai produkcijai – par 0,4%.

Salīdzinot ar iepriekšējā gada aprīli, ražotāju cenas rūpniecībā šogad palielinājās par 8,6%. Tai skaitā vietējā tirgū realizētās produkcijas cenas pieauga par 9,1%, bet eksportētajai produkcijai – par 7,8%, ko ietekmēja arī cenu līmeņa paaugstināšanās koksnes un koka izstrādājumu ražošanā – vidējās kokmateriālu cenas šā gada aprīlī, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, pieauga par 8,4%. Tai skaitā vietējā tirgū realizētās produkcijas cenas pieauga par 14,2%, bet eksportētajai produkcijai – par 6%.

2010.gadā salīdzinājumā ar 2009.gada vidējo līmeni ražotāju cenas pieauga par 3,1%. Tai skaitā koksnes un koka izstrādājumu ražošanā cenas pieauga par 10%.

 

Avots:www.csb.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *