Meža īpašnieku biedrība rīko preses konferenci par grozījumiem Meža likumā

Pēc vairāk kā divu gadu diskusijām darba grupās, priekšlikumi par grozījumiem Meža likumā ir iesniegti  Saeimā. Vairāku gadu garumā gan valstiskajām, gan nevalstiskajām institūcijām ir bijusi iespēja piedalīties likumprojekta veidošanā, tāpēc iesniegtais likumprojekts ir radies kā kompromisa variants starp dažādu interešu grupu priekšlikumiem.

Lai iepazīstinātu ar Meža īpašnieku biedrības viedokli par potenciālajiem grozījumiem, rīt, 25.maijā plkst.11.00, viesnīcā „Rīga” Meža īpašnieku biedrība rīkos preses konferenci, kurā piedalīsies valdes priekšsēdētājs Arnis Muižnieks un meža īpašnieks  Edgars Dupužs.

Jau ziņots, ka Saeima maija vidū pirmajā lasījumā konceptuāli atbalstīja grozījumus Meža likumā, ar kuriem iecerēts samazināt administratīvo slogu un birokrātisko procedūru apjomu mežsaimniecības jomā. Grozījumi paredz padarīt ērtāku un ātrāku pakalpojumu saņemšanu, efektivizēt valsts pārvaldes darbu un samazināt pakalpojumu sniegšanai nepieciešamos resursus. Būtiskākās jomas, kas uzņēmējiem patlaban rada administratīvo slogu, ir apliecinājumu izsniegšana, meža inventarizācija, meža atjaunošana un meža zemes transformācija.

Meža likuma grozījumu projektā paredzēts atteikties no apliecinājumu izsniegšanas meliorācijas sistēmu vai citu būvju celšanai vai rekonstrukcijai un uzņēmumu ceļu būvei. Izmaiņas normatīvajā aktā arī precizēs gadījumus, kad koku ciršanai nav nepieciešams apliecinājums, atvieglojot kopšanas cirti jaunaudzēs, kā arī sauso un vēja gāzto koku ciršanu.

 

Avots:www.mezaipasnieki.lv

“Nozare.lv”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *