AS “Latvijas Finieris” Igaunijas rūpnīcā trīs gadu laikā investēs 17 miljonus eiro

Igaunijā nopirktajā bērza pārstrādes rūpnīcā Kohilā trīs gadu laikā “Latvijas Finieris” plāno investēt 17 miljonus eiro (11,9 miljonus latu), biznesa portālam “Nozare.lv” pastāstīja koncerna padomes biroja vadītāja Jolanta Medne. Pēc viņas teiktā, “Latvijas Finiera” meitasuzņēmums “Kohila Vineer” tikai šodien nostiprināts zemesgrāmatā kā rūpnīcas īpašnieks.

Rūpnīcas darbība tika apturēta 2008.gadā un šogad “Latvijas Finieris” to iegādājies no kompānijas “SEB Liising” ar mērķi atjaunot rūpnīcas darbu jaunā kvalitātē, izmantojot pieejamos koksnes resursus, un trīs gadu laikā nodrošināt darbavietas aptuveni 70 vietējiem iedzīvotājiem.

“Rūpnīcu plānots rekonstruēt, lai tā atbilstu jaunākajiem tehnoloģiju standartiem un ražotu augstvērtīgu produkciju, ekonomējot koksnes un energoresursus. Darbam rūpnīcā būs nepieciešami augsti kvalificēti darbinieki, tāpēc svarīga būs personāla sagatavošana un apmācība,” skaidro J.Medne.

Igaunijas meža īpašniekiem būšot iespēja sākt ilgtermiņa sadarbību, atjaunojot bērza koksnes sortimenta pārdošanu. Turklāt, bērza pārstrādei notiekot reģionā uz vietas, tiks ražots augstas kvalitātes finieris un vēlāk arī saplāksnis.

Kohilas rūpnīca pievienojas jau piecām esošajām rūpnīcām Latvijā un rūpnīcai Lietuvā.

Jau ziņots, ka “Latvijas Finieris” 2010.gadā pārdevis 196 000 kubikmetrus produkcijas, sasniedzot 97,5 miljonu latu apgrozījumu un deviņu miljonu latu peļņu. Kompānija pērn eksportējusi produkciju 79 miljonu latu vērtībā, sasniedzot peļņu pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas jeb EBITDA rādītāju 22 miljonu latu apjomā.

Koncerns pārdod saražoto produkciju vairāk nekā 50 valstīs ar desmit reģionālo produktu attīstības un tirdzniecības uzņēmumu starpniecību ārpus Latvijas – Lielbritānijā, Vācijā, Zviedrijā, Francijā, Itālijā, Spānijā, Nīderlandē, Somijā, ASV un Japānā.

 

Avots: “Nozare.lv”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *