Arī Latvijas uzņēmumi piedalās vērienīgajā meža nozares izstādē Vācijā

Šodien Vācijā tika atklāta starptautiskā meža un kokapstrādes tehnoloģiju izstāde „LIGNA HANNOVER 2011″, kurā Latviju pārstāv tādi uzņēmumi kā “DendroLight Latvija”, SIA „Istra-A” un SIA „Nook Ltd”.

SIA „Dendrolight Latvija” ir jauns, 2008.gada sākumā dibināts uzņēmums, kas, neskatoties uz nestabilo ekonomisko situāciju Latvijā un pasaulē, investējis ievērojamus naudas līdzekļus inovatīva projekta „DendroLight® masīvkoksnes šūnmateriāla ražotnes izveide Ventspilī” īstenošanā un šobrīd ir vienīgais oficiālais unikālā DendroLight® materiāla ražotājs pasaulē. SIA „Istra-A” ir firma, kas jau ilgu laiku ražo augstvērtīgas un speciāli pēc individuāla pasūtījuma izgatavotas virtuves mēbeles, kā arī mēbeļu fasādes no dabīga koka un grieztas koka bagetes. Savukārt komercfirma „Nook Ltd” ir specializēts zāģripu ar cietkausējuma plāksnītēm, tērauda zāģripu, zāģu vertikālajiem gateriem un ēvelnažu ražotājs.

Šā gada izstādes moto ir „Izveido no koka vairāk!”, tāpēc bioenerģija no koksnes, virsmas apdares tehnoloģijas un vieglie konstrukciju materiāli ir trīs galvenās „LIGNA 2011″ izstādes tēmas. Paralēli kokapstrādes tehnoloģijām izstāde ir orientēta uz ilgtspējīgu mežsaimniecību un zaļo domāšanu, lai pēc iespējas vairāk popularizētu koksnes produktu lietošanu pasaulē.

Izstāde LIGNA apvieno visas tehnoloģijas, kādas ir kopējā pievienotās vērtības radīšanas ķēdē – sākot no mežsaimniecības līdz kokapstrādes un pārstrādes rūpniecībai. Tādejādi tā ir ideāla platforma, lai vienā vietā pulcinātu augsta ranga pārstāvjus no visām nozares sfērām.

Paredzams, ka šī izstāde kļūs par galveno mārketinga platformu tiem uzņēmumiem, kas veiksmīgi pārdzīvojuši globālo ekonomisko krīzi un tagad cenšas neatpalikt no strauji augošā pieprasījuma pēc moderniem un inovatīviem koksnes produktiem.

Iepriekšējā izstādē „LIGNA2009″ piedalījās 1 758 dalībnieki no 50 pasaules valstīm, un to apmeklēja 83 000 interesentu no 90 pasaules valstīm.

 

Avots:http://dendrolight.lv/

http://www.ligna.de/home

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *