Krievijas un Korejas kopuzņēmums uzsāk granulu rūpnīcas būvniecību

Irkutskas apgabalā, Austrumsibīrijā, Krievijas un Korejas kopuzņēmums „Rusko” uzsācis koksnes granulu rūpnīcas būvniecību, kas šai reģionā būs pirmā tāda apjoma biokurināmā ražotne. Lai arī netiek izslēgta iespēja, ka saražotā produkcija varētu tikt patērēta vietējā tirgū, ja reģionā tiktu īstenota pāreja uz granulu apkuri, eksports uz Eiropas Savienības (ES) valstīm un Dienvidkoreju izskatās perspektīvāks.

Plānots, ka jaunajā rūpnīcā, ar ražošanas jaudu 10 tonnas granulu stundā, darbība varētu tikt uzsākta jau šā gada rudenī. Jaunajā rūpnīcā sākotnēji tiks nodarbināti 40 – 45 strādnieki, taču vēlāk, kāpinot ražošanas jaudas, nodarbināto skaits varētu divkāršoties, atrisinot arī virkni ar nodarbinātību saistīto problēmu.

Jau ziņots, ka Dienvidkorejā pieprasījums pēc kurināmajām granulām pieaug saistībā ar jaunizvirzītajiem mērķiem samazināt CO2 emisiju, tāpēc par kurināmo granulu piegādi tiek veiktas pārrunas arī ar potenciālajiem sadarbības partneriem no Kanādas. Kā prognozējis Kanādas Koksnes granulu ražotāju asociācijas (WPAC) izpilddirektors Gordons Murejs (Gordon Murray), 2012.gadā koksnes granulu patēriņš Korejas Republikā būs aptuveni 1,4 miljoni tonnu, savukārt līdz 2020.gadam biokurināmā patēriņš šai valstī, sagaidāms, pieaugs līdz 9 miljoniem tonnu gadā, kas ir tikai nedaudz mazāk, nekā 2010.gadā tika patērēts visās Eiropas Savienības valstīs kopā. Šāds biokurināmā tirgus attīstības scenārijs Kanādas ražotājiem licis novērtēt Dienvidkoreju kā perspektīvu koksnes granulu noieta tirgu, jo īpaši tāpēc, ka neskatoties uz lielo biokurināmā patēriņu, kurināmo granulu rūpniecība šai valstī ir vāji attīstīta – šobrīd Dienvidkorejā tiek saražoti vien 20 000 tonnu koksnes granulu gadā. Turklāt Korejai, pēc ekspertu domām, ir pārāk mazas resursu iespējas, lai vietējais tirgus spētu nodrošināt biokurināmā patēriņu valstī tādā apjomā, kādu plānots sasniegt tuvāko gadu laikā.

 

Avots:http://ru3.infobio.ru/news/1051.html

http://ru3.infobio.ru/analytics/824.html

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *