Pierīgā 1500 hektāru platībā savairojušies egļu un priežu kaitēkļi

Pierīgā, pie Pleskavas šosejas starp Garkalni un Vangažiem, aptuveni 1500 hektāru platībā savairojušies egļu un priežu kaitēkļi, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja mežzinātnes institūta “Silava” vadošais pētnieks Agnis Šmits.

Kā norāda Šmits, lielākais kaitētājs ir egļu mūķenes, taču lielā skaitā novērota arī priežu pūcīte, kā arī priežu sfings un priežu vērpējs. Parazītiskie kukaiņi noēdot priežu un egļu skujas, kā rezultātā koks var aiziet bojā, taču, kā uzsver pētnieks, varbūtība, ka koki būs jāizcērt esot ļoti maza. “Tā ir normāla dabiska parādība. Varbūt kādu atsevišķu koku nāksies nocirst, taču, domāju, kaitēkļu izplatību izdosies ierobežot,” skaidro eksperts, tāpēc cīņā ar kukaiņiem tiks izvietoti putnu būri nevis ķimikālijas.

Egļu astoņzobu mizgrauža savairošanos varētu ietekmēt pērn vairākos tūkstošos hektāros nokaltušās egļu audzes, kas stādītas susinātajās augsnēs, kā arī situāciju mazliet pasliktinot 2010.gada augusta vētru laikā nogāztie, bet neizstrādātie koki.

Pētnieks pieļauj, ka šogad, visticamāk, būs vērojama lielāka egļu astoņzobu mizgrauža savairošanās, taču par to varēšot spriest jūlijā, kad tiks pabeigti apsekojumu dabā un Valsts meža dienests būs veicis bojājumu uzskaiti.

Lielākā daļa skartās teritorijas piederot valsts meža apsaimniekotājam AS “Latvijas Valsts meži”, taču daļa no tiem arī pašvaldības SIA “Rīgas meži”.

 

Avots:”Nozare.lv”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *