Putnu un zvēru vērošanas iespējas Slīteres nacionālajā parkā

Par iespējām vērot putnus un zvērus Slīteres nacionālajā parkā stāsta Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieki, zoologi un gidi Helmuts Hofmanis un Vilnis Skuja. Viņu pavadībā būs iespēja doties arī uz putnu un zvēru vērošanu Slīteres ceļotāju dienas ietvaros šo sestdien, 4.jūnijā.

H. Hofmanis: “Slīteres nacionālajā parkā, kur ir ļoti dažāda biotopu struktūra un stipri ierobežota cilvēka klātbūtne, pašlaik ir novērotas vairāk nekā 260 sugu, bet ligzdotājas – 140 sugas! Kopā Latvijā reģistrētas 345 putnu sugas, starp tām arī pavisam retas, kas līdz šim Latvijā konstatētas tikai Slīteres nacionālajā parkā. Kolkas ragā ir Eiropas mērogā ļoti nozīmīga putnu migrācijas vieta un kopš 90.gadu sākuma – arī putnu vērotāju vieta. Migrācija īpaši skatāma pavasarī, kad putni, izvairoties no jūras, lido no dienvidiem uz ziemeļiem, un Kolkas rags ir pēdējais sauszemes punkts atpūtai, lai lidotu tālāk – iekšā jūrā. Pavasarī Kolkas ragā vienā stundā var redzēt vairākus desmitus tūkstošu putnu – visas pie mums dzīvojošās sugas un daudzas tādas, kas novērotas tikai Kolkas ragā, nekur citur Latvijā”.

Tāpat uzsvērts, ka tieši Slīteres nacionālajā parkā ir novērots un oficiāli apstiprināts arī Eiropas lielākais rubeņu riests – vienā reizē vienviet riestojuši 66 rubeņu gaiļi.

 

Lasīt vairāk: www.tvnet.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *