Koka virsmu lakošana, atbilstošāko laku izvēle un virsmu sagatavošana

Koka virsmu nolakošana ir viens no veidiem kā palielināt tās aizsardzību pret dažāda veida ārējo iedarbību un padarīt to vizuāli pievilcīgāku. Tomēr tas ir arī ļoti svarīgs virsmu apstrādes posms, jo tieši laka veido galveno aizsargkārtu un tā ir redzamākā daļa, kas spēj izcelt koka tekstūru un padarīt virsmu gludu un spīdīgu, vai tieši otrādi – matētu. Tāpēc, pirms veikt lakošanas darbus, svarīgi gan pareizi sagatavot virsmu, gan izvēlēties atbilstošāko laku.

Lakotu grīdu galvenā priekšrocība ir spīduma izvēle un vienkārša kopšana – ja ir nepieciešamība grīdu nevis vienkārši izsūkt ar putekļu sūcēju, bet tā prasa mazgāšanu, tas ir veicams ne tikai izmantojot speciālos tīrīšanas līdzekļus, bet ir pieļaujama mazgāšana vienkārši ar ūdeni. Taču ar laiku lakas slānis dilst un skrāpējas, un rodas vajadzība lakas kārtu atjaunot, kas ir lakotu koka grīdu trūkums, jo to var izdarīt tikai atjaunojot lakas slāni visā grīdas plaknē, lai lakas spīduma pakāpe no jauna uzklātajam slānim neatšķirtos no iepriekšējās lakas kārtas.

Gan grīdas izskats, gan tas, cik viegli tā būs kopjama un cik ilgi kalpos, pirms to nāksies atkal pārslīpēt un pārlakot, ļoti lielā mērā atkarīgs tieši no pareizās/piemērotākās lakas izvēles.

 

Lasīt vairāk: www.building.lv

www.varupats.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *