Konkursā „Dizaina Tramplīns” atzītos darbus plāno ieviest ražošanā

Funkcionālā dizaina ideju konkursā „Dizaina Tramplīns”, kas tika rīkots ar „Vizuālās mākslas veicināšanas fonda” un uzņēmuma „Skonto Plan Ltd.” iniciatīvu, lai sniegtu iespēju Latvijas dizaineriem saņemt finansiālu atbalstu savu ideju īstenošanai dzīvē, par labākajiem atzītos darbus – jauna veida grieznes dažādu iepakojumu ērtai atvēršanai un sienas lampu – nākotnē plānots ieviest arī ražošanā, topošajā „Skonto Plan Ltd.” metāla nestandarta izstrādājumu rūpnīcā. Abu darbu autori saņēma piedāvājumu veidot arī ilgtermiņa sadarbību ar uzņēmumu „Skonto Plan Ltd.”, kā arī ievērojamas naudas balvas turpmāko ideju īstenošanai.

Šogad rīkotajā konkursā piedalījās 146 autori. Iesniegtās idejas vērtēja profesionāla žūrija 9 cilvēku sastāvā, par galvenajiem vērtēšanas kritērijiem izvirzot ideju oriģinalitāti, ražošanas tehnoloģiskās iespējas un preces iespējamo pieprasījumu nākotnē. Konkursam tika iesniegtas 53 sadzīves priekšmetu, 40 mēbeļu, 36 vides objektu, 25 interjera priekšmetu, 18 apdares materiālu un 1 dzīvojamās ēkas ideju skices.

Starp iesniegtajiem darbiem bija virkne radošu, nestandarta un inovatīvu funkcionālā dizaina risinājumu, kas apliecinājuši, cik rosinoša dizainerim šķiet sadarbība ar ražotāju.

„Dizaina tramplīns” ir ideju konkurss ne tikai profesionāļiem un nozares studentiem, bet ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kuram ir labas idejas.

 

Avots: http://www.skontoplan.lv/lv/dizainabalva/description

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *