Vācijas kokapstrādes iekārtu un instrumentu ražotājiem pasūtījumi pieaug par 45%

Kokapstrādes iekārtu tirgus Vācijā atjaunojies salīdzinoši strauji, pēc tam, kad 2008. un 2009.gadā pieprasījums bija samazinājies līdz vēsturiski zemam apjomam. 2010.gadā ražošanas apjomiem palielinoties par 15%, industrijas attīstībā atkal iezīmējusies izaugsme, kas vērojama arī šogad – pirmo trīs mēnešu laikā Vācijas kokapstrādes iekārtu un instrumentu ražotāji saņēmuši par 45% vairāk pasūtījumu nekā gadu iepriekš. Jo īpaši lielāks pieprasījuma pieaugums pirmajā ceturksnī bija ārējā tirgū – par 57%, savukārt iekšzemes pasūtījumi pieauguši par 13%.

Vācijas Kokapstrādes iekārtu ražotāju apvienības (VDMA) rīkotājdirektors Bernhards Dirrs (Bernhard Dirr) ziņojis, ka 2010.gadā stacionāro kokapstrādes iekārtu eksports pieauga par aptuveni 9%, sasniedzot aptuveni 1,6 miljardus eiro. Svarīgākais eksporta tirgus Vācijas kokapstrādes iekārtu ražotājiem ir Eiropa, kur pērn bija jūtama zināma stagnācija. Turpretī liels apgrozījuma pieaugums bija Āzijā un Dienvidamerikā, kur tiek saskatīts liels potenciāls nākotnē. Uz Ķīnu  produkcija pērn tika eksportēta 231 miljona eiro vērtībā, kas ir 15% no kopējās eksporta vērtības, un uz Krieviju – 102 miljonu eiro vērtībā.

Pasaules tirgū Vācijas kokapstrādes iekārtu un instrumentu ražotāji ir līderi, un attiecībā uz 2011.gadu ražotāju prognozes ir optimistiskas, jo daudzos pasaules reģionos pieprasījums pēc aizvien efektīvākām ražošanas tehnoloģijām pieaug.

2010.gadā 210 Vācijas kokapstrādes iekārtu un instrumentu ražošanas uzņēmumos tika saražota produkcija kopumā 3 miljardu eiro vērtībā. Šogad ražošanas apjoms varētu pieaugt līdz 3,2 miljoniem eiro.

 

Lasīt vairāk:www.vdma.org

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *