Valsts mežu apsaimniekotājs plāno būtiski palielināt stādu noliktavu kapacitāti

Koku stādu noliktavu paplašināšanā un stādaudzētavās AS „Latvijas valsts meži” (LVM) šogad plāno ieguldīt aptuveni 2 miljonus latu.

„2011.gada  uzdevums  ir papildus uzbūvēt stādu noliktavas, kas ļautu jau rudenī sagatavot nākamajai sezonai lielāku stādu daudzumu un tad nodrošināt to ritmiskas piegādes pavasarī, kas nav iespējams, ņemot pavasarī stādus no lauka,” uzsver Latvijā lielākā koku stādu audzētāja, valsts mežu apsaimniekotāja struktūrvienības „LVM Sēklas un stādi” direktors Guntis Grandāns.

Viņš norāda, ka gan Podiņu, gan Strenču kokaudzētavā paredzēts komplekss, kur bez stādu glabātavām ir arī paredzētas telpas stādu šķirošanai. Tādējādi jaunajās stādu noliktavās varēs uzglabāt vēl papildus 15 miljonus stādu salīdzinājumā ar tiem 13  miljoniem, ko var uzglabāt jau esošajās stādu noliktavās. Kopumā noliktavā varēs glabāt aptuveni pusi no kopējā izaudzēto stādu daudzuma, jo šogad kopējais stādu  apmērs sasniedzis 43 miljonus gabalu, bet turpmāk plānots realizēt vairāk nekā 50 miljonus stādu gadā.

„Stādu eksporta apjomu – 5 miljonus – tuvākajā laikā nav plānots palielināt, jo svarīgākais tomēr ir vietējā tirgus pieprasījuma pieaugums,”  uz jautājumu par iespējām palielināt stādu eksportu atbild G. Grandāns. Stādu pieprasījuma pieaugums ir saistīts ar valdības palielināto ciršanas tāmi 2009. un 2010.gadam, tāpēc špbrīd praktiski viss saražoto stādu pieaugums tiek novirzīts iepriekšējos divos gados papildus izcirsto platību apmežošanai.

 

Lasīt vairāk: “Dienas bizness” (3.06.2011)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *