Lielbritānijā topošās koksnes biomasas spēkstacijas iespējamie negatīvie aspekti

Šā gada marta sākumā tika apstiprināts plāns restrukturizēt Vācijas lielākajai energokompānijai „RWE” piederošo 750 MW ogļu elektrostaciju Tilberijā (Anglijas dienvidaustrumos), kā rezultātā „zaļās” enerģijas ražošanā patērētās koksnes biomasas apjoms Lielbritānijā palielināsies par 7,5 miljoniem tonnu gadā.

Spēkstacijā, kur pāreju uz koksnes biokurināmo plānots īstenot jau šā gada beigās, tiks izmantotas galvenokārt no Ziemeļamerikas, Baltijas valstīm un Austrālijas importētās koksnes granulas.

Lai arī koksnes granulas ir CO2 neitrāls kurināmais, vides eksperti atgādina par vairākiem zinātniski pierādītiem aspektiem, kas liecina, ka tik lielos apjomos koksnes biomasas patēriņš varētu tikai palielināt gaisa piesārņojumu un paātrināt klimata pārmaiņas. Jau šobrīd pieaugošā bioenergoresursu un kokmateriālu patēriņa nodrošināšanai ASV un Brazīlijā (un atsevišķās Eiropas valstīs) aizvien aktuālāka kļūst ģenētiski modificētu koku plantāciju ierīkošana. Tomēr neskatoties uz tādiem pasākumiem kā mežu atjaunošana un augsni saudzējošas mežizstrādes tehnikas izmantošana, tādi intensifikācijas pasākumi kā cirtes aprites saīsināšana un mežizstrādes atlieku, celmu un sakņu izmantošana paātrina augsnes noplicināšanos, radot papildu SEG emisijas.

 

Lasīt vairāk: www.thinktosustain.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *