Eiropā turpina pieaugt pieprasījums pēc Baltkrievijā ražotiem zāģmateriāliem

Eiropas valstu tirgos Baltkrievijas skujkoku zāģmateriālu ražotājiem pārdošanas iespējas šogad uzlabojušās, galvenokārt, pateicoties dažkārt nepietiekamajam piedāvājumam no Baltijas valstīm, informējuši kokmateriālu tirgotāji. Turklāt atšķirīgas ir arī zāģmateriālu cenas, kas ir ne mazāk svarīgs faktors, tāpēc pieprasījums pēc Baltkrievijas skujkoku zāģmateriāliem maija mēnesī Eiropā bija labs un piedāvājums – pietiekams.

Pieaugot vidējam cenu līmenim Centrāleiropā, kopš gada sākuma eksporta cenas paaugstinājuši arī Baltkrievijas zāģmateriālu ražotāji, tomēr tās joprojām ir par aptuveni 30 EUR/m3 zemākas, kas ir pietiekams stimuls, lai izvēlētos Baltkrievijas ražojumu.

Vairumā zāģētavu Baltkrievijā šobrīd jaudas ir noslogotas pilnībā. Arī zāģbaļķu pieejamība ir adekvāta. Turklāt jūtami uzlabojusies valsts mežizstrādes firmu piedāvātās koksnes kvalitāte, kas ļauj zāģmateriālu ražotājiem piedāvāt plašāku sortimentu.

Tirgum stabilizējoties, jau 2010.gadā Baltkrievijas zāģmateriālu ražotāji piegādes apjomus uz ES dalībvalstīm kāpināja par 51%, kopējam eksporta apjomam pārsniedzot 392,3 tūkst.m3. Tai skaitā uz Vāciju, kas ir nozīmīgākais noieta tirgus, pērn eksporta apjoms kāpināts par 51%.

 

Avots: „EUWID Wood Products and Panels” (25.05.2011)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *