Jūnijā darbību uzsāks jaunais “RusForest” zāģmateriālu ražošanas uzņēmums

Jūnija pirmajā pusē Irkutskas apgabalā ražošanu uzsāks SIA „RusForest Magistralny”, kas ir viens no Zviedrijas dibinātās kompānijas „RusForest” uzņēmumiem, kas darbojas Austrumsibīrijā. Jaunajā, gandrīz 15 miljonus eiro vērtajā koksnes pārstrādes rūpnīcā ražošana būs pilnībā automatizēta – sākot no apaļkoku apstrādes līdz gatavai produkcijai. Jaunajā rūpnīcā uzstādītas modernākās iekārtas no Itālijas, kas ļaus saražot līdz 150 000 kubikmetru žāvēto zāģmateriālu gadā.  Uzņēmums jau apzinājis arī galvenos noieta tirgus: augstākās kvalitātes dēļi pamatā tiks eksportēti uz Japānu, Vāciju un Austriju, vidējas kvalitātes dēļi – uz Itāliju, savukārt zemākās kvalitātes produkcija – uz Tuvo Austrumu valstīm – Ēģipti, Saūda Arābiju, kā arī Kazahstānu un Azerbaidžānu.

Kokapstrādes atliekas  – zāģskaidas un koksnes mizu  – plānots izmantot siltumenerģijas ražošanā rūpnīcas vajadzībām, bet šķeldu – piegādāt uzņēmumam „Ilim” celulozes un papīra ražošanai.

Meža nozare uz šodienu ir viena no visperspektīvākajām nozarēm Irkutskas apgabalā. Tomēr līdz šim koksnes pārstrādes jaudu trūkumu dēļ mežrūpniecība pamatā bija orientēta uz apaļkoku piegādi Ķīnas tirgum, tāpēc Zviedrijas vertikāli integrētās uzņēmumu grupas „RusForest” realizētais investīciju projekts ir ļoti nozīmīgs solis koksnes tālākapstrādes attīstībā.

„RusForest” ir viena no lielākajām koksnes pārstrādes kompānijām Krievijā, kam piederošie uzņēmumi atrodas galvenokārt Krasnojarskas novadā, Irkutskas, Arhangeļskas apgabalos un Karēlijas Republikā. Tas ir vienīgais Skandināvijas investors Austrumsibīrijas mežrūpniecībā, kas īstenojot iepriekšminēto projektu, Irkutskas apgabala budžetu nodokļu veidā piecu gadu laikā papildinās par vairāk nekā 6,7 miljoniem eiro.

 

Lasīt vairāk: www.ogirk.ru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *