Austrijas zāģmateriālu ražotāji palielina koksnes pārstrādes un eksporta apjomus

Pateicoties labajām pārdošanas iespējām tādos tirgos kā Vācija, Japāna un Šveice, Austrijas skujkoku zāģmateriālu ražotāji pirmajā ceturksnī kāpināja izlaides apjomus par 10 – 15%. Maija vidū ražošanas apjomi vēl bija saglabājušies nemainīgi, un, lai arī dažos eksporta tirgos iezīmējies zināms piedāvājuma pārsātinājums, kā rezultātā maija otrajā pusē uzņēmumu noliktavās ātrāk uzkrājās gatavā produkcija, ražošanas jaudas nav samazinātas.

Itālijā, kas ir nozīmīgākais Austrijas skujkoku zāģmateriālu tirgus, pircēju aktivitāte pirmajos mēnešos nebija īpaši liela, tomēr kopējais pārdošanas apjoms – 874,0 tūkst.m3 (ieskaitot ēvelētos zāģmateriālus) – salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu ir palielinājies par 6,5%. Turpretī vietējā tirgū pieprasījums pēc konstrukciju zāģmateriāliem un neapstrādātiem zāģmateriāliem arī maija vidū joprojām bija liels. Atzīmēts, ka īpaši liels pieprasījums pēc neapstrādātiem skujkoku zāģmateriāliem ir no līmēto koka konstrukciju ražotājiem.

Līdz aprīļa beigām labs pieprasījums bija arī Vācijas tirgū, uz kurieni pirmajā ceturksnī no Austrijas tika piegādāti kopumā 149,0 tūkst.m3 skujkoku zāģmateriālu, kas ir par 18% vairāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā laika periodā. Taču jau maija sākumā pieprasījums šai tirgū kļuva gausāks. Arī Ziemeļāfrikā zāģmateriālu pircēju aktivitāte maijā samazinājusies, kā rezultātā Adrijas jūras ostas noliktavās izveidojušies ievērojami krājumi un piegādātājiem zāģmateriālu cenas paaugstināt vairs nav izdevies. Tiek pieļauts, ka turpinot piegādāt produkciju līdzšinējos apjomos, ražotāji patiesībā būs spiesti sākt pazemināt cenas. Savukārt uz Japānu zāģmateriālu piegādes cenas pazeminātas konkurences dēļ – ziņots, ka valūtas kursu svārstību dēļ kāds liels zāģmateriālu piegādātājs no Eiropas cenas Japānas tirgū pazeminājis par vidēji 10 – 15 EUR/m3.

Pavisam no Austrijas pirmajos trīs mēnešos šogad tika eksportēti 1,54 milj.m3 skujkoku zāģmateriālu (ieskaitot ēvelētos), kas ir par 12% vairāk nekā gadu iepriekš. Tai skaitā uz Slovēniju, kas ir otrs lielākais eksporta tirgus, piegādāts par 47% vairāk zāģmateriālu (208,0 tūkst.m3), uz Japānu – par 39% vairāk (76,0 tūkst.m3), uz Čehiju – par 47% vairāk zāģmateriālu. Savukārt uz Lībiju, saistībā ar tur valdošajiem nemieriem, eksports samazinājies par 38%.

 

Avots: „EUWID Wood Products and Panels” (25.05.2011)

www.bauernzeitung.at

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *