Vācijas ofisa mēbeļu ražotāji pirmajā ceturksnī kāpina apgrozījumu par 23,1%

2011.gada pirmajos trīs mēnešos Vācijas ofisa mēbeļu ražotāju asociācijas (BSO) uzņēmumu apgrozījums pieauga par 23,1% sastādot aptuveni 450 miljonus eiro. Tomēr salīdzinājumā ar pirmskrīzes periodu – 2008.gada pirmo ceturksni – gūtie ienākumi joprojām ir par aptuveni 11% mazāki, tādējādi ražotāju paustās cerības, ka pieprasījums pēc krīzes atkal strauji atjaunosies, nav attaisnojušās.

Vietējā tirgū pieprasījums pēc Vācijā ražotām ofisa mēbelēm šogad palielinājies par 24,3%, bet ārvalstu tirgos – par 20,3%, eksporta īpatsvaram sastādot 30,7% no saražotā apjoma.

Salīdzinoši mazāku apgrozījuma pieaugumu pirmajos trīs mēnešos uzrādīja virtuves mēbeļu ražotāji – par 4,2% – līdz 956,6 miljoniem eiro. Līdzīgi kā ofisa mēbeļu ražošanas sektorā, arī pēc virtuves mēbelēm pieprasījums šā gada pirmajā ceturksnī bija lielāks vietējā tirgū, kur pārdošanas ienākumi palielinājās par 5,7% un kopējie ieņēmumi veidoja 613,1 miljonus eiro, savukārt ārējos tirgos apgrozījums pieaudzis tikai par 1,6% – līdz 343,5 miljoniem eiro.

2010.gadā Vācijas ofisa mēbeļu ražotāju apgrozījums pieauga par 5% – līdz 1,84 miljardiem eiro, pēc tam, kad 2009.gadā tas samazinājās par 23%. Savukārt virtuves mēbeļu ražotāju apgrozījums aizvadītajā gadā pieauga tikai par 1,6% – 3,79 miljardiem eiro. Atzīmēts, ka virtuves iekārtu un mēbeļu pārdošanas apjomi pērn samazinājušies tādos eksporta tirgos kā Spānija, Lielbritānija un Nīderlande. Savukārt nozīmīgāki kļuvuši tādi tirgi kā Turcija, Krievija, Ķīna un Indija.

 

Avots:www.buero-forum.de

http://www.euwid-moebel.de/rss-abo.html

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *