Rēzeknes SEZ uzņēmumos būtiski pieaudzis investīciju apjoms un apgrozījums

Pēc tam, kad Rēzeknes Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvalde kļuva par pašvaldību kopīgo iestādi, pusotra gada laikā SEZ strādājošo uzņēmumu skaits ir divkāršojies.

Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas (RSEZ) komercsabiedrībās veikto investīciju apjoms pagājušajā gadā sasniedzis gandrīz 10 miljonus latu un ir trīskāršojies, salīdzinot ar 2009. gada rādītājiem, kas liecina par ekonomiskās aktivitātes palielināšanos speciālās ekonomiskās zonas teritorijā un uzņēmēju interesi izmantot RSEZ komercsabiedrību priekšrocības.

2010. gadā RSEZ komercsabiedrībās investēti 9,85 milj. latu, savukārt 2009. gadā – 3,2 milj. latu. Lielākās investīcijas 2010. gadā veicis „Carbon Neutral Bio Fuel” RSEZ SIA, kas Rēzeknē izveidoja koka granulu ražotni.

Pašvaldību kopīgās iestādes „Rēzeknes Speciālās ekonomiskās zonas pārvalde” apkopotā informācija liecina, ka RSEZ komercsabiedrībās par 40% palielinājušies arī eksporta apjomi. 2010. gadā produkcija eksportēta 7,5 miljonu latu vērtībā (2009. gadā – 5,37 miljonu latu vērtībā).

Salīdzinājumā ar 2009. gada rādītājiem, par 35% palielinājies arī RSEZ kapitālsabiedrību apgrozījums. Kopējais RSEZ komercsabiedrību apgrozījums 2010. gadā bija 23,5 miljoni latu. Uzlabojušies arī nodarbinātības rādītāji – 2010. gadā RSEZ kapitālsabiedrībās izveidotas 95 jaunas darba vietas, kopējam nodarbināto skaitam sasniedzot 645.

RSEZ komercsabiedrības statuss patlaban piešķirts 15 uzņēmējsabiedrībām, tostarp lielākās no tām ir arī kokapstrādes uzņēmums „Verems” un koka granulu ražotne „New Fuel”.

 

Avots:www.rsez.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *