Somijā augošas koksnes vidējo cenu pieaugums maijā sasniedzis 11%

Somijas Kokrūpniecības federācijā (FFIF) ietilpstošie meža nozares uzņēmumi maijā no privātīpašniekiem iepirka 2 miljonus kubikmetru augošas koksnes, kas ir par 1,2 miljoniem kubikmetru vairāk nekā aprīlī un tieši tikpat, cik 2010.gada maijā. Lai arī koksnes tirdzniecības apjomi pieauguši,  kopējais iepirktās koksnes apjoms pirmo piecu mēnešu laikā – 5,7 miljoni kubikmetru – joprojām ir ievērojami mazāks nekā attiecīgajā laika periodā iepriekšējos gados un par 17% mazāks nekā 2010.gada janvārī – maijā.  Tai skaitā zāģbaļķu iepirktais apjoms (2,1 milj.m3) samazinājies par 25%, bet papīrmalkas apjoms (3,3 milj.m3) – par 13%.

Liels pieprasījums Somijas koksnes tirgū ir pēc visiem sortimentiem, tomēr, lai turpinātu zāģmateriālu ražošanu līdzšinējos apjomos un nodrošinātu pieaugošo pasūtījumu izpildi, īpaši lielāks pieprasījums šobrīd ir pēc zāģbaļķiem.

Salīdzinājumā ar iepriekšējā gada maiju, šogad augošas koksnes vidējā iepirkuma cena Somijā paaugstinājusies par 5 – 11%, bet salīdzinājumā ar šā gada aprīli – par 1 – 2%. Priedes zāģbaļķu vidējā iepirkuma cena maijā bija 55 EUR/m3, egles zāģbaļķu cena – 57 EUR/m3 un bērza – 43 EUR/m3. Priedes un bērza papīrmalkas vidējā iepirkuma cena maijā bija 16 EUR/m3, egles papīrmalkas cena – 19 EUR/m3.

 

Avots:www.forestindustries.fi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *