Vācijas plātņu ražotājs “Pfleiderer AG” atsācis biznesa paplašināšanos Krievijā

Šā gada aprīlī atsākot MDF/HDF plātņu rūpnīcas būvniecību Novgorodas apgabalā, Vācijas uzņēmums „Pfleiderer AG” plāno ievērojami paplašināt savu darbību Krievijas plātņu tirgū. Informācija par rūpnīcas būvniecības atsākšanu izskanēja jau aizvadītā gada vidū, taču nestabilās tirgus situācijas dēļ projekta īstenošana atkal tika atlikta. Pēc ekspertu teiktā, ar ražošanas jaudu 500 000 m3 gadā,  tā būs lielākā kokšķiedru plātņu rūpnīca Eiropā. Sākotnēji minētās investīcijas jaunajā rūpnīcā bija 144 miljoni eiro, savukārt tagad uzņēmums nolēmis palielināt kopējo investīciju apjomu līdz 187 miljoniem eiro.

Lielas cerības uz biznesa izvēršanu Krievijā liktas tādēļ, ka atšķirībā no Rietumeiropas tirgiem, Krievijas plātņu tirgu pasaules krīze ietekmēja salīdzinoši mazāk, jo lielākā daļa saražotās produkcijas tiek realizēta vietējā tirgū.

Krievijā saražotās MDF plātnes galvenokārt tiek izmantotas mēbeļu rūpniecībā (~65%). Ņemot vērā, ka pieprasījums pēc šīm plātnēm Krievijā patlaban ir augsts, kas attiecīgi ļauj ražotājiem paaugstināt pārdošanas cenas, jauna spēlētāja ienākšana un konkurences saasināšanās plātņu tirgū no mēbeļu ražotāju skatpunkta raugoties ir pozitīva ziņa. Sagaidāms, ka MDF plātņu cenas līdz ar jaunajā rūpnīcā saražotās produkcijas ienākšanu tirgū, samazināsies par aptuveni 30%. Tāpat līdz ar piedāvājuma palielināšanos vietējā tirgū, pēc ekspertu teiktā, samazināsies arī MDF plātņu imports. Jau pērn Krievijā šīs plātnes ievestas tikai 160 – 170 000 m3 apjomā (salīdzinājumam, 2003.gadā – 2 041 000 m3).

Paredzēts, ka jaunās rūpnīcas būvniecība tiks pabeigta līdz 2012.gada vasarai. Tā atradīsies blakus jau esošajai „Pfleiderer AG” kokskaidu plātņu rūpnīcai, kurā ražošana tika uzsākta jau 2006.gadā. Pamatā jaunajā rūpnīcā saražotā produkcija tiks pārdota lielākajiem Krievijas mēbeļu ražotājiem, taču tāpat neliela daļa plātņu varētu tikt eksportēta arī uz Poliju un Baltijas valstīm.

 

Lasīt vairāk: www.euwid-wood-products.com

www.wbpionline.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *