Ārvalstu viesmednieku interese par medībām Latvijas mežos turpina pieaugt

Ekonomiskā krīze un medījamo  putnu un dzīvnieku medību liegumi nav mazinājuši ārvalstu viesmednieku skaitu Latvijas mežos. Par to liecina ne tikai viena no lielākajiem komercmedību organizētājiem – valsts mežu apsaimniekotāja AS “Latvijas valsts meži” (LVM) struktūrvienības “LVM Rekreācija un medības”, bet arī Valsts meža dienesta dati par medību sezonā (rudens-pavasaris) izsniegtajām atļaujām ārvalstu medniekiem.

Pērn kalendārajā gadā uz Latvijas mežiem medīt bija atbraukuši 440 ārvalstu viesmednieki, 2009.gadā tie bija 412, bet 2008.gadā – 410. Šogad ārvalstu viesmednieku skaits prognozēts vēl lielāks, atklāj LVM struktūrvienības “LVM Rekreācija un medības” direktors Egils Ozols.

Visvairāk viesmednieku šobrīd Latvijā ierodas no Spānijas un Dānijas. Brauc arī mednieki no Krievijas un Tuvo Austrumu valstīm, savukārt samērā maz viesmednieku ir no Vācijas. Salīdzinājumā ar Poliju vai Lietuvu, Latvijas priekšrocība ir piedāvātās aļņu medības. Tiesa gan, Latvija zaudē Igaunijai, nemaz nerunājot par Krieviju, kur tiek piedāvātas lāču medības, kā arī ir atļautas medņu un rubeņu medības.

Lai arī, neraugoties uz pasaules ekonomisko krīzi, 2009. un 2010. gadā pakalpojumu cenrādi viesmedniekiem LVM nebija samazinājusi, interese par iespējām medīt Latvijā nav mazinājusies un 2009./2010. gada medību sezonā Valsts meža dienests medību atļaujas izsniedzis 1097 ārvalstu viesmedniekiem (2008./2009.gada sezonā – 992, bet vēl iepriekš 980). Aptuveni pusei no visiem viesmedniekiem pakalpojumus ir sniegusi “LVM Rekreācija un medības”, kam ir 100 000 ha lielas medību platības.

LVM ienākumi no medību pakalpojumiem 2010.gadā bija 330,7 tūkst. latu.

 

Avots: “Dienas bizness” (10.06.2011)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *