Sadarbībai ar Dienvidkoreju vislielākais potenciāls saskatīts kokapstrādes jomā

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis savas oficiālās vizītes laikā Dienvidkorejā, vietējam laikrakstam “The Korea Herald” intervijā teicis, ka koksne un koksnes izstrādājumi ir viena no lielākajām Latvijas eksporta preču grupām, tāpēc tiek īstenoti pasākumi eksporta tirgus paplašināšanai. Aizvadītajā gadā tirdzniecības apjoms starp Latviju un Dienvidkoreju pieauga par 18%, sasniedzot 105 miljonus ASV dolāru.

Uz Dienvidkoreju no Latvijas galvenokārt tiek eksportēts saplāksnis, kas tiek izmantots sašķidrinātās dabas gāzes tankkuģu ražošanā, taču, kā atzīmējis Dombrovskis, tiek saskatītas iespējas palielināt arī citu koksnes izstrādājumu tirdzniecības apjomus.

Savas vizītes laikā Latvijas premjerministrs tikās arī ar Korejas importētāju asociācijas pārstāvjiem. Abas puses vienojās, ka, neskatoties uz lielo attālumu starp valstīm, to ekonomiskajai sadarbībai ir liels potenciāls.

Ministru prezidenta oficiālā vizīte Dienvidkorejā ilgs līdz 11.jūnijam, un tās mērķis ir veicināt politisko dialogu un attīstīt ekonomisko sadarbību starp abu valstu uzņēmumiem, tādēļ premjeru vizītes laikā pavada 16 Latvijas uzņēmumu pārstāvju delegācija, tai skaitā no kokapstrādes uzņēmumiem “Latvijas Finieris”, “Dendrolight Latvia”, “Dores Fabrika”, “Smiltene Impex” un “Silvanols”.

Kā atzīmējuši Latvijas Saeimas Ārlietu komisijas deputāti 8.jūnijā atbalstot likumprojektu „Par Brīvās tirdzniecības nolīgumu starp Eiropas Savienību un tās dalībvalstīm, no vienas puses, un Korejas Republiku, no otras puses”, brīvās tirdzniecības līgums starp Eiropas Savienību (ES) un Dienvidkoreju veicinās Latvijas uzņēmēju konkurētspēju šajā Āzijas valstī, jo atcels lielās ievedmuitu barjeras. „Daži mūsu valsts kokapstrādes un citu jomu uzņēmumi jau sekmīgi strādā Dienvidkorejā, bet vēl citi to labprāt darītu, jo šīs Āzijas valsts tirgus ir liels, maksātspējīgs un perspektīvs”, uzsvēris Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Kalniņš.

 

Avots:www.koreaherald.com

www.vienotiba.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *