AS “Latvijas Finieris” ražošanas optimizācijā investējis 6 miljonus latu

Izmaksu samazināšanas un konkurētspējas paaugstināšanas nolūkā AS “Latvijas Finieris” investējis 6 miljonu latu finiera žāvēšanas un šķirošanas kompleksā. Ātrāk īstenot veco iekārtu nomaiņu ļāvis ES atbalsts 1,55 miljonu latu apmērā.

Jaunā finiera žāvēšanas un šķirošanas kompleksa jauda ir 95 000 kubikmetru finiera gadā, padarot efektīvu finiera žāvēšanu un šķirošanu lielākajā bērza finiera rūpnīcā “Lignums”.

“Investīciju projekts tika uzsākts pērn, un jau šopavasar ir uzstādīts Somijas kompānijas “Raute” jaunākās paaudzes žāvēšanas un šķirošanas komplekss ar inovatīvu risinājumu, kas ļauj būtiski samazināt žāvēšanas un šķirošanas izmaksas, tādējādi palielinot uzņēmuma konkurētspēju tirgū,” stāsta AS “Latvijas Finieris” padomes priekšsēdētāja vietnieks Juris Matvejs, piebilstot, ka jaunais komplekss būs efektīvāks par veco, jo izdosies samazināt energoresursu patēriņu gan siltuma mērvienībās, gan naudas izteiksmē. Turklāt vecajās iekārtās nebija iespējams precīzi īstenot žāvēšanas procesu – finieri jāizžāvē līdz 5% mitrumam, savukārt līdz šim daļa produkcijas tika pāržāvēta līdz 2% mitrumam, kas nozīmē lielākas izmaksas, kvalitātes zudums un ierobežota tālāka finiera izmantošana produktu ražošanā. Vēl viena būtiska inovācija ir mitruma mērīšanas sistēma visā finiera izmērā, nevis tikai uz virsmas.

Šobrīd jaunais žāvēšanas komplekss Somijas speciālistu uzraudzībā vēl tiek testēts un pakāpeniski palielināta jauda.

“Šāda finiera žāvēšanas tehnoloģija ar inovatīviem atmilstoša mitruma risinājumiem ir unikāla ne tikai Baltijā, bet pat visas pasaules mērogā,” atzīst J. Matvejs. Tāpēc šīs investīcijas neapšaubāmi ļaus uzņēmumam paaugstināt savu konkurētspēju pasaules tirgū.

 

Lasīt vairāk: “Dienas bizness” (15.06.2011)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *