Biokurināmā koģenerācijas stacijās Latvijā un Somijā “Fortum” investēs 160 milj. eiro

Enerģētikas kompānija “Fortum” divu jaunu biokurināmā koģenerācijas staciju būvniecībā Jelgavā un Somijas pilsētā Jarvenpē investēs 160 miljonus eiro. Paredzēts, ka stacijas komercdarbību uzsāks 2013.gadā. Investīcijas enerģijas ražotnēs samazinās CO2 izmešu daudzumu un palielinās vietējo kurināmā resursu izmantošanu Jelgavas un Jarvenpes rajonos. Vienlaicīga abu staciju celtniecība ļaus ievērojami samazināt būvniecības izmaksas.

Jaunā biokurināmā koģenerācijas stacija, kuru cels Jelgavā, ir pirmā šāda mēroga koģenerācijas stacija Latvijā. Investīciju apjoms stacijas un tās infrastruktūras izbūves projektā ir 70 miljoni eiro. Tai skaitā 6 miljoni eiro projektam piešķirti no ES struktūrfondiem. Jaunajā koģenerācijas stacijā gadā tiks saražoti aptuveni 230 GWh siltumenerģijas un 110 GWh elektroenerģijas. Siltums tiks nodots Jelgavas centralizētās siltumapgādes tīklā, kuru “Fortum” apsaimnieko kopš 2008. gada, tādējādi aizstājot esošās ražošanas jaudas, kurās tiek izmantota dabasgāze. Tāpat biokurināmā koģenerācijas stacijas būvniecība Jelgavā būs liels ieguvums arī vietējiem meža nozares uzņēmumiem.

Līdzīga koģenerācijas stacija vienlaicīgi tiks būvēta arī Somijā, aizstājot esošās siltuma ražošanas jaudas, kurās tiek izmantota dabasgāze un mazuts. Jarvenpes koģenerācijas stacijā tiks izmantota galvenokārt šķelda, kūdra un kokapstrādes atliekas (zāģskaidas un koku miza). Stacija gadā spēs saražot apmēram 280 GWh siltumenerģijas un 130 GWh elektroenerģijas.

“Fortum” savu darbību koncentrējusi Ziemeļvalstīs, Krievijā un Baltijas jūras reģiona valstīs, taču nākotnē raugās arī uz strauji augošajiem jaunajiem Eiropas un Āzijas enerģētikas tirgiem.

2010.gadu “Fortum” noslēdza ar 1,8 miljardu eiro lielu operacionālo peļņu.

 

Avots:www.diena.lv

http://www.fortum.lv/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *