Eiropas valstis ir atbildīgas par aptuveni ceturtās daļas pasaules mežu uzraudzību

Šā gada 14. un 15. jūnijā zemkopības ministrs Jānis Dūklavs Oslo, Norvēģijā piedalījās Sestajā ministru konferencē “Eiropas meži”. Konferencē par mežu atbildīgie ministri nolēma sākt sarunas par juridiski saistoša nolīguma izstrādi, kas stiprinās ilgtspējīgas meža apsaimniekošanas ieviešanu, ievērojot līdzsvarotu un stabilu visu ekonomisko, vides, kultūras un sociālo Eiropas meža funkciju pārmantojamību un kas dos ieguldījumu Eiropas mežu mērķu un rezultatīvo rādītāju sasniegšanā. Šis lēmums paredz starpvalstu sarunu komitejas izveidošanu, kam būs mandāts izstrādāt juridiski saistošu nolīgumu par Eiropas mežiem.

Šī ir vēsturiska diena, jo šāds lēmums tiek pieņemts pasaulē pirmo reizi. Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) līmenī diskusijas par juridiski saistoša nolīguma par mežiem izstrādes vajadzību ilgst jau daudzus gadus, bet bez pozitīva rezultāta. Eiropa šajā jomā rāda pasaulei piemēru.

Diskusijas par meža politiku ministru konferencēs, kas 2009. gadā pārdēvētas par “Eiropas meži”, ir valstu virzīts starpvaldību process, kas sākts 1990. gadā ar mērķi veicināt Eiropas mežu ilgtspējīgu apsaimniekošanu. Latvija ir iesaistījusies šajā procesā un īstenojusi konferencēs parakstītajās deklarācijās un rezolūcijās ietvertos principus nacionālajos plānošanas dokumentos un normatīvajos aktos.

 

Lasīt vairāk: www.zm.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *