Krievijas dienvidaustrumos top vairā kā 375 miljonus dolāru vērts kokapstrādes centrs

Habarovskas apgabalā, Krievijas dienvidaustrumos, aktīvi tiek īstenots kārtējais prioritāro investīciju projekts meža nozarē – Krievijas koncerna “RFP Group” koksnes dziļās pārstrādes centra būvniecība, kur 2011.gada laikā tiks investēti aptuveni 100 miljoni dolāru (~70 milj. eiro). Savukārt kopējais investīciju apjoms šī projekta realizācijas gaitā, sagaidāms, pārsniegs 375 miljonus dolāru (~262,45 milj. eiro).

Topošajā centrā apvienoti darbosies vairākas rūpnīcas: lobītā finiera, MDF plātņu un žāvēto zāģmateriālu ražotnes.

Kopš 2010.gada decembra projekta realizācijā iesaistījusies arī Krievijas banka “Vņešekonombank”, kompānijai atverot kredītlīniju 97 miljonu dolāru (~67,9 milj. eiro) apmērā. Šie līdzekļi tiek izmantoti lobītā finiera rūpnīcas būvniecībā, kā arī infrastruktūras izveidē ražošanas kompleksa teritorijā.

“RFP Group” ir viens no vadošajiem nozares koncerniem Krievijā, kas tika dibināts 2004.gadā, apvienojoties vadošajiem mežizstrādes uzņēmumiem Tālajos Austrumos un vienam no lielākajām Habarovskas apgabala kuģniecības uzņēmumiem.

2010.gadā koncerna uzņēmumi sagatavoja 2,4 miljonus kubikmetru koksnes, kas pārsniedz 2009.gada mežizstrādes apjomu par 20% un ir trīskārt vairāk nekā 2005.gadā – pirmajā koncerna darbības gadā, kā arī saražoja 231 000 kubikmetru zāģmateriālu, kas ir 38% no kopējā šai Krievijas apgabalā saražotā zāģmateriālu apjoma. Aktīvi attīstot zāģmateriālu ražošanas sektoru, jau šobrīd koncernā iespējams pārstrādāt līdz 1 000 000 kubikmetru koksnes gadā. Tāpat sešu darbības gadu laikā “RFP Group” kļuvis par vadošo lietkoksnes un zāģmateriālu eksportētāju uz Ziemeļaustrumāziju, kur nozīmīgākā importētājvalsts joprojām ir Ķīna, kā arī ir viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem: 2010.gadā apgabala budžetu koncerns papildināja par 368,2 miljoniem rubļu (~9,2  milj. eiro).

Lai nodrošinātu jaunā kokapstrādes centra rūpnīcas ar nepieciešamajām izejvielām un kāpinātu kokmateriālu eksporta apjomus, līdz 2013.gadam koncerna vadība plāno palielināt mežizstrādes apjomu līdz 3,4 miljoniem kubikmetru, bet ap 2018.gadu – līdz 4,2  miljoniem kubikmetru.

 

Avots:http://www.rfpgroup.ru/press/news/276/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *