Norvēģijas kompānija pārpērk lielāko saplākšņa ražošanas rūpnīcu Zviedrijā

Norvēģijas kompānija “Moelven”, kas ir viens no vadošajiem augstas kvalitātes kokmateriālu ražotājiem Skandināvijā, kļuvusi par Zviedrijas saplākšņa ražošanas uzņēmuma „Vänerply” īpašnieku.

Ražošanas jauda „Vänerply” uzņēmumā ir aptuveni 90 000 kubikmetru jeb 6 miljoni kvadrātmetru egles un priedes saplākšņa gadā. 2010.gadā uzņēmums guva ienākumus 299 miljonu kronu apmērā. Nozīmīgākais „Vänerply” saplākšņa tirgus ir Ziemeļeiropa, un pamatā  – Skandināvija.  Turklāt uzņēmums atrodas ģeogrāfiski izdevīgā vietā “Moelven” koksnes produktu ražošanai un tirdzniecībai, kas ir viens no daudzajiem pozitīvajiem aspektiem Norvēģijas kompānijas biznesa efektivitātes, konkurētspējas paaugstināšanā un tirgus pozīcijas nostiprināšanā, pārņemot Zviedrijas saplākšņa ražošanas uzņēmumu.

“Moelven” kompānija, kurai kopumā pieder 48 uzņēmumi, galvenokārt Norvēģijā un Zviedrijā, ir nozīmīgs spēlētājs Skandināvijas kokmateriālu tirgū – tā ienākumi no koksnes produktu realizācijas Zviedrijas tirgū patlaban ir aptuveni 800 miljoni kronu (~103,2 milj. eiro) gadā, tai skaitā 140 miljoni kronu – no saplākšņa tirdzniecības.

“Moelven” struktūrvienībā “Moelven Timber” darbojas 12 kokapstrādes rūpnīcas Zviedrijā un Norvēģijā, kurās kopumā gadā tiek pārstrādāti aptuveni 2,7 miljoni kubikmetru koksnes.

2010.gadā Norvēģijas kompānijas “Moelven” kopējie ienākumi sasniedza 7 185 miljonus kronu (~927 milj. eiro) un operacionālā peļņa – 242 miljonus kronu (~31,2 milj. eiro).

 

Lasīt vairāk: www.moelven.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *