Vismaz šogad un nākamajos divos gados nedrīkstētu medīt kazas un kazlēnus

Latvijas Valsts mežzinātnes institūta “Silava” pētnieks Vitauts Gaross uzsver, ka pēdējo divu ziemu laikā Latvijas mežos kardināli samazinājies stirnu skaits, un no visas šo pārnadžu populācijas pavasari sagaidīja labi ja 30% dzīvnieku. Bojāejas cēloņi – vilki, lūši, lapsas, caunas – mežos, bet nelielos meža masīvos, krūmājos, laukmalēs – mājas suņi.

Pētot stirnu populācijas skaitlisko sastāvu laika periodā no 1975. līdz 1985. gadam, konstatēts, ka dažos Kalsnavas Meža pētīšanas stacijas meža iecirkņos 1000 hektāru platībā gadu no gada dzīvoja 300 stirnas. Liels stirnu blīvums bija arī citās mežniecībās, kas liecina, ka jebkurā vietā Latvijā ne tuvu nav tāds stirnu skaits, kāds varētu dzīvot pašlaik konkrētos apstākļos.

Tomēr nekad nav ļauna bez laba – pēc bargām ziemām abu dzimumu palikušās stirnas ir izcili kvalitatīvs dabiski radies vaislas materiāls. No tā tuvākajos gados stirnu skaits strauji pieaugs un uzlabosies to kvalitāte. Tādēļ vismaz šogad un nākamajos divos gados nedrīkstētu medīt kazas un kazlēnus.

 

Lasīt vairāk: “Latvijas Avīze” (16.06.2011)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *