Arhitektu izstrādātās moduļu māju dizaina idejas kļūst arvien ekskluzīvākas

Transportējamas un viegli saliekamas moduļu tipa mājas kļūst arvien pieprasītākas, jo šobrīd tā ir iespēja ātri un vienkārši tikt pie savas vasaras rezidences.

Pēdējā laikā šādu ēku projektēšanā aktīvi iesaistījušies arī arhitekti, tāpēc visai vienkāršie un arhitektoniskie plakanie tipveida moduļi iegūst jau interesantāku telpu un formu, neaizmirstot par funkcionalitātes uzlabojumiem. Bez tam, kāpēc ieguldīt līdzekļus mūra namos, ja ir iespēja izvēlēties kompaktu un ekonomisku vidi? Turklāt šāda veida mājas, pārceļoties uz dzīvi citur, var teju vai ielikt čemodānā, tāpēc izpaliek rūpes par jauna mājokļa meklēšanu.

Pirms pāris gadiem moduļu būvniecībā ienāca dizaina studija „VV Stils”, pirmo reizi Latvijā šādas ēkas piedāvājot jau ar atraktīvāku arhitektūru un pilnībā aprīkotu ar mēbelēm, santehniku un iebūvētu virtuvi. Nedaudz vēlāk uzņēmums ēkas uzlaboja, piedāvājot papildus siltinājumu un iespēju tajās dzīvot arī ziemā. Tagad šim piemēram seko arī arhitektu biroji „Arhiidea” un „NRJA”, piedāvājot vēl oriģinālāku arhitektūru, bet jau ar ekskluzīvu garšu.

Moduļu māju lielākās priekšrocības:

  • Ēkas iespējams paplašināt, pievienojot jaunus moduļus ne tikai horizontāli, bet arī vertikāli (līdz 4 – 5 stāvu augstumā).
  • Tās tiek izgatavotas rūpnieciski, respektīvi, pasūtījums var tikt realizēts pat nedēļas laikā.
  • Šādām mājām nav nepieciešams būvēt atsevišķus pamatus. Arī iekšējās komunikācijas moduļu mājās jau ir ierīkotas.
  • Moduļi tiek uzstādīti dienas vai pat pāris stundu laikā.

Interjera dizaina studija „VV Stils” piedāvā dažādu izmēru kombinējamus moduļus ar metāla karkasu un koka apdari, ļaujot pasūtītājam pašam iejusties arhitekta lomā. Standarta divstāvu modelī (kopējā platība 35,5 m2) ietilpst atpūtas vieta, kas sapludināta ar virtuvi, bet otrajā stāvā ir guļamistaba. Abiem stāviem piebūvētas 9 m2 lielas terases. Modulis paredzēts dzīvošanai arī ziemā – sienās ir iestrādāta 150 mm, bet grīdās – 200 mm bieza akmensvate. Mājokļa arhitektūru atdzīvina abos stāvos piebūvētās terases, savukārt dabisku noskaņu piešķir koka logi. Arī ārsienu apdarei var izvēlēties apses lubiņas, lapegles dēļus vai cementa skaidu plāksnes.

 

Lasīt vairāk: žurnāls „DEKO” (Jūnijs/2011)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *