Atzītākā inovācija koka izstrādājumu dizainā Kanādā 2010.gadā – Corelam™

Corelam™ ir jauna, FSC sertificētu ekoloģisku saplākšņa izstrādājumu līnija, kuras produkti pēc izturības rādītājiem ir analogi parastajiem saplākšņa produktiem ar līdzīgām dimensijām, taču to ražošanā tiek patērēts mazāk koksnes un tie ir unikāli ar savu reljefo formu. Šīs idejas autors ir Kanādas dizaineris Kristiāns Blaits (Christian Blyt) un viņa uzņēmums „GreenHus Design Ltd.”, kas atrodas Vankūverā, Kanādas provincē Britu Kolumbijā.

2,2 mm biezās plātnes ir ievērojami vieglākas, padarot to izmantošanu ātrāku un vieglāku, ugunsizturīgas un tām piemīt īpašas akustiskās īpašības, kas kalpojis par ideju jaunas augstas pievienotās vērtības Corelam produktu grupas radīšanai – SoundCore™, kurā ietilpst 3 veidu Corelam plātnes – SoundFrame™ , SoundDrain™ un SoundCloud™ .

Līdzīgi kā citu produktu attīstības procesā, Corelam produkti vairāku gadu garumā tika testēti, pirms to ražošana tika uzsākta rūpnieciskos apjomos. Piemēram, pamatprodukts – laminētās plātnes  – tika testētas, izvērtējot to ugunsreakciju, kā rezultātā secināts, ka reakcija ir analoga vairumam līdzīgu apdares materiālu, kas tiek izmantoti iekšējā interjerā.

Jauno plātņu inovatīvais dizains un tām piemītošās priekšrocības ir iztēli rosinošs objekts gan interjera dizaineriem, gan arhitektiem, jo Corelam plātnes var tikt izmantotas gan sienu un griestu apdarē (Piececore™), gan durvju un mēbeļu ražošanā (Mobilcore™), gan inženierbūvēs, kur nepieciešams panākt augstus akustisko rādītāju līmeņus (Soundcore™).

Corelam plātņu paraugi jau 2010.gadā bija apskatāmi Vankūveras mākslas galerijā, Starptautiskajā tūrisma izstādes centrā u.c. plaši apmeklētās kultūras iestādēs Vankūverā, kā arī kļuva par atzītāko inovāciju prestižajā koka izstrādājumu dizaina konkursā Kanādā „Wood Works 2011″.

 

Lasīt vairāk:http://www.corelam.com/products.html

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *