Biomasas apsegs, kas efektīvi palielina kurināmās koksnes energoietilpību

Tā kā tiek noteikti arvien stingrāki emisiju ierobežojumi, biodegvielas nozīme pasaulē palielinās. Ir pieaugusi arī interese par koksnes biodegvielu, jo tirgū ir pieejamas jaunas sadedzināšanas tehnoloģijas, kas piemērotas cietajai biodegvielai. Mežizstrādes pārpalikumi ir lēts un viegli iegūstams biodegvielas resurss, taču, lai to energoietilpība būtu lielāka, tie vispirms jāizžāvē uz zemes. Lai pasargātu kaudzes no lietus, sniega un ledus mitruma, uzņēmums „Walki” ir izstrādājis ūdensnecaurlaidīgu apsegu, kura galvenā sastāvdaļa ir papīrs un kuru var sasmalcināt un sadedzināt kopā ar koksni.

Uzmetot pirmo skatienu „Walki” biomasas apsegam, tas nešķiet izcils tehnoloģijas sasniegums, taču patiesībā ir atjautīgs izgudrojums, kas mežizstrādes pārpalikumu energoietilpību palielina pat par 15%. Apsegs veidots no četrus metrus plata daudzslāņaina materiāla, kura sastāvā ir galvenokārt pārstrādājami šķiedrmateriāli. Apsegā ir iestrādāts ļoti plāns plastmasas slānis, kas to padara ūdensnecaurlaidīgu un īpaši izturīgu. Un tā kā šis biomasas apsegs ir platāks par jebkuru citu līdzīgu tirgū pieejamu apsegu un pasargā arī no sala, pieprasījums pēc tā pastāvīgi pieaug.

Nozīmīgākais „Walki” biomasas apsega izplatītājs Somijā ir somu uzņēmums „Uittokalusto Oy”, kas pieder Vācijas uzņēmumam „Grube KG Forstgerätestelle”.

„Walki Group” ir vadošais tehnisko daudzslāņu materiālu un iepakojuma aizsargmateriālu ražotājs, kas specializējas novatorisku kokšķiedras daudzslāņu izstrādājumu ražošanā un izgatavo preces ļoti dažādiem tirgus segmentiem – sākot ar energoefektīviem apdares materiāliem un beidzot ar izolējošiem iepakojuma materiāliem.

 

Avots:http://komeetta.ins.fi/lv_LV/100/861/2018/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *