Pieprasījums Āzijā sekmē zāģmateriālu ražošanas pieaugumu Ziemeļamerikā

Lai arī māju būvniecības sektorā ASV aizvadītajā gadā iezīmējās pozitīvas tendences, pieaugošais pieprasījums no Āzijas (galvenokārt no Ķīnas) bija noteicošais faktors, kas sekmēja zāģmateriālu cenu kāpumu Ziemeļamerikā un attiecīgi veicināja industrijas atgūšanos no krīzes.

Pēc tam, kad 2009.gadā Ziemeļamerikā saražoto skujkoku zāģmateriālu kopējais apjoms bija samazinājies par 20%, 2010.gadā ASV un Kanādas zāģētavās pārstrādes apjomi tika kāpināti un kopumā saražoti 111,1 milj.m3  zāģmateriālu, kas ir par 12% vairāk nekā gadu iepriekš. Tai skaitā Kanādā tika saražots par 17% vairāk zāģmateriālu – 52,1 milj.m3, kas ir 46,9% no visa Ziemeļamerikā saražotā skujkoku zāģmateriālu apjoma, savukārt ASV – par 7% vairāk zāģmateriālu – aptuveni 59 milj.m3.

No Kanādas (galvenokārt no Britu Kolumbijas) kopējais piegādātais zāģmateriālu apjoms uz Ķīnu 2010.gadā sasniedza aptuveni 4,5 milj.m3 (2009.g.: 2,4 milj.m3) un no ASV – aptuveni 343,4 tūkst.m3 (2009.g.: 120,4 tūkst.m3). Tāpat lielu pieaugumu uzrāda arī eksports uz Japānu – pērn no Britu Kolumbijas uz šo valsti piegādāts par 23,2% vairāk skujkoku zāģmateriālu nekā 2009.gadā  – 2,5 milj.m3. Un šogad šī tendence ir saglabājusies – pirmo četru mēnešu laikā no Britu Kolumbijas uz Ķīnu eksportēts gandrīz divreiz vairāk zāģmateriālu nekā iepriekšējā gada analogajā laika periodā (~325,5 milj. Kanādas dolāru vērtībā), tādējādi kompensējot vājo tirdzniecības aktivitāti ASV tirgū.

Vadošo skujkoku zāģmateriālu ražotāju TOP 3 Kanādā: „West Fraser”, „Canfor” un „Tolko”. Savukārt trīs vadošie zāģmateriālu ražotāji ASV ir „Weyerhauser”, „Sierra-Pacific Ind.” un „West Fraser”.

 

Avots: www.euwid-wood-products.com

http://www.bcstats.gov.bc.ca/index.asp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *