“Stora Enso” nolēmusi slēgt vienu no savām zāģmateriālu ražotnēm Zviedrijā

Mežrūpniecības koncerns “Stora Enso” jau šā gada 22.martā ziņoja par plāniem slēgt vienu no savām trim Zviedrijā esošajām kokzāģētavām un granulu ražotni. Viens no galvenajiem koncerna vadības norādītajiem iemesliem šāda lēmuma pieņemšanai ir konkrētās rūpnīcas darbība ar tālākiem zaudējumiem, kas negatīvi ietekmējis arī kopējos rentabilitātes rādītājus. Tā kā nekādu pazīmju par situācijas uzlabošanos tuvākajā nākotnē šai rūpnīcā nav, līdz 2011.gada beigām to nolemts slēgt.

Šobrīd “Stora Enso” risina jautājumus, kas saistīti ar jaunu darba vietu nodrošināšanu tiem 110 nodarbinātajiem, kas līdz šim strādāja “Kopparfors” rūpnīcā, kā arī izvērtē tālākas rūpnīcas izmantošanas iespējas.

Ikgadējā ražošanas jauda “Kopparfors” rūpnīcā līdz šim bija 310 000 kubikmetru egles zāģmateriālu, kur puse no saražotā tika tālākapstrādāti (ēvelēti), un 160 000 tonnu koksnes granulu. Balstoties uz 2010.gada finanšu rezultātiem, “Kopparfors” rūpnīcas slēgšanas rezultātā pārdošanas apjomi gadā samazināsies par aptuveni 65 miljoniem eiro, taču kopējo koncerna operacionālo peļņu šis lēmums neietekmēs.

Kopumā “Stora Enso” rūpnīcās visā pasaulē nodarbināti ap 26 000 cilvēku.

 

Avots: www.storaenso.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *