Konferencē “Alternatīvā enerģija – tehnoloģijas un investīcijas” gūtās atziņas

Biznesa un enerģētikas jomas pārstāvjiem šā gada 26.maijā Rīgā tika organizēta konference “Alternatīvā enerģija – tehnoloģijas un investīcijas”, kurā tika uzsvērts, ka Latvija no atjaunojamiem energoresursiem saražotās elektrības īpatsvara ziņā jau pērn pārsniegusi plānoto un ir pirmā vietā ES.

Pēc Ekonomikas ministrijas datiem Latvijā pērn no atjaunojamiem energoresursiem (AER) saražotās elektrības īpatsvars sasniedzis 54,8%, lai gan plānoti bija tikai 49,3%. Latvijā elektrību pašlaik ražo 144 mazie HES, 30 vēja, 13 biogāzes un 4 biomasas stacijas, liecina EM informācija. Nākotnē siltumenerģija ir tā joma, kur AER patēriņu nepieciešams vēl vairāk kāpināt. Otrs virziens ir biogāzes izmantošana transportā, trešais – biodegvielas izmantošana.

Kopumā konferences dalībnieki, lai arī bija vienisprātis, ka AER ir nākotne, uz ko jāiet, jo tas ir solis enerģētikas neatkarības virzienā, ar radikāliem paziņojumiem kā, piemēram, visus TEC pārlikt tikai uz koksni, neizcēlās. Vairākās prezentācijās iekļautie dati par atjaunojamo energoresursu pieejamību liecināja, ka Latvijā gan šajā jomā vēl ir neizmantots potenciāls, tomēr par 100% nodrošinājumu no AER nevajadzētu sapņot.

 

Lasīt vairāk: http://www.rea.riga.lv/LV/news259.html

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *